Реєстрація в Києві є обов'язковою процедурою для кожного, хто приїжджає в столичний регіон. Її порядок визначає законодавство України. На сьогоднішній день можна впевнено сказати, що мати прописку (а саме так в побуті ми називаємо постійну реєстрацію) в Києві дуже престижно. Хоча практична сторона питання набагато глибша. Прописка дає гарантію того, що громадянин буде отримувати всі переваги жителя, в паспорті якого стоїть заповітний штамп столиці.
Переваги прописки
Прописка (постійна реєстрація) дає ряд незаперечних переваг громадянам у сфері соціальних, правових і політичних гарантій, що поширюються на жителів столичного регіону. Офіційно зареєстрований громадянин має право на:
- якісну медичну допомогу;
- роботу, оформлену відповідно до Трудового кодексу України;
- влаштування дітей у дошкільні заклади, школи та інші навчальні заклади;
- отримання кредиту;
- постановку на облік у військкоматі;
- отримання допомог та субсидій, і інше.
Постійна реєстрація в Києві є безстроковою. У разі оформлення тимчасової реєстрації її термін обмежений періодом від 30 днів до п'яти років. До того ж, вас може зацікавити разумная цена прописки в Киеве, яку ви можете купити задля своїх власних цілей. Згідно законодавства нашої країни, тимчасова реєстрація обов'язкова для всіх громадян, які досягли 16 років.
Порядок прописки в Києві
Якщо ви вирішили прописатися в Києві (Київській області), то виписуватися з колишнього місця проживання необов'язково. Для оформлення постійної реєстрації потрібно ваш паспорт і документи на житлове приміщення, якщо ви є його власником. У будь-якому випадку потрібна ваша особиста присутність і присутність власника житла з оригіналами документів.
Власник житла повинен надати вам житлову площу в безстрокове користування. Тільки в цьому випадку ви можете оформити постійну реєстрацію (прописку). Договір між вами і власником (якщо у вас не власне житло) засвідчується у нотаріуса. Разом з договором в паспортний стіл подається заява на реєстрацію. Після здачі всіх документів паспортист видає вам довідку про їх прийом. Через встановлений термін ви знову приходите в паспортний стіл, пред'являєте паспорт і отримуєте паспорт з пропискою. Тепер ви можете здійснювати будь-які дії, для оформлення яких необхідна постійна реєстрація. Наприклад:
- реєстрація автотранспорту в МРЕО;
- заміна посвідчення водія;
- отримання закордонного паспорта;
- отримання медичної страховки;
- отримання ІПН;
- отримання пенсії і т.п.