Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Різновиди ордена Леніна, який вручався нагородженим

Останній варіант ордена Леніна виконаний із золота. Барельєф В.І Леніна є накладним і виготовляється з платини. Орден з’єднується з п’ятикутною колодкою.

Але таким орден був не завжди. Навіть вручається свого часу різновиди ордена мають п’ять основних типів. При цьому не розглядаємо варіанти пошуку вигляду нагороди. Але треба мати на увазі, що існують і ще більш дрібні відмінності всередині кожного типу. А самі варіанти відрізняються один від одного іноді кардинально.

Отже, перший тип ордена має у колекціонерів умовне найменування «трактор» в зв’язку з тим, що під барельєфом Леніна містилося зображення трактора, а за барельєфом видно промисловий пейзаж. Першого типу було випущено близько 700 орденів з 1930 по 1932 рік.

Другий тип ордена Леніна з’явився в 1934 році і зазнав значних змін з початковим видом. На аверсі не відображається трактор, немає індустріального пейзажу і зник напис СРСР. При виготовленні використовується золото 650 проби, а не срібло. На ордені з’являються Червоний Прапор, на якому нанесений напис ЛЕНІН, а так само Червона Зірка. Серп і Молот на ордені залишилися, але вони були переміщені в його нижню частину. Так як при створенні другого типу ордена робився наголос на розширення застосування емалей, то рубіново-червона емаль тепер покриває Червоний Прапор, Червону Зірку, Серп і Молот.

Якщо у вас є такий орден і він вам непотрібний, то на сайті coins.kiev.ua куплять орден Ленина за найкращими цінами.

Третім типом ордена Леніна здійснювалося нагородження з 1936 по 1943 рік. Головною його відмінністю від попереднього типу є барельєф Леніна, виконаний з платини у вигляді окремої деталі, що кріпиться до ордену трьома заклепками. Крім того, була підвищена проба золота. Відтепер при виготовленні ордена стали використовувати золото 950 проби.

Четвертий тип ордена вручався з 1943 року до 1950-х років. Штифт з реверсу зник. Орден Леніна придбав у верхній частині знака вушко, в яке втягувалося кільце, що прикріплюється до п’ятикутної колодці.

П’ятий тип ордена вручався з 50-х років до розпаду СРСР в 1991 році. Форма ордена наблизилася до овалу. Вертикальний розмір ордена став трохи більше, ніж у попереднього типу.

У зв’язку зі змінами, які зазнавав орден Леніна, здійснювалися перевидачі ордена. Перша перевидача була проведена з появою другого типу ордена. Друга масова перевидача відбувалася після червневого указу 1943 року, після якого орден надбав п’ятикутну колодку.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий