Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На яку допомогу можуть розраховувати українці, працюючи в Польщі

Нелегальні виїзди на заробітки за межі України почастішали через те, що наші громадяни не знають, з чим їм доведеться зіткнутися в новій країні, і яким чином Україна регулює зовнішню трудову міграцію. Найбільш популярний напрям сьогодні для працевлаштування за кордоном — робота в Польщі. Легкість польської мови, мінімальний пакет документів і вимог до утворення роблять цю країну привабливою для потенційних трудових мігрантів. Оплата відрахувань податків із заробітної плати здійснюється за податковою системою країни перебування.

І, хоча тенденція виїзду за межі України на заробітки в Польщу почастішала, тільки офіційно оформлені працівники за кордоном українці, можуть розраховувати на отримання пільг, компенсацій, і пенсійного забезпечення, як на території України, так і на території Польщі. Між двома країнами підписано і ратифіковано угоду про соціальне забезпечення громадян України, які перебувають в Польщі. Більш того, існує Конвенція, підписана Україною і Польщею про недопущення подвійного оподаткування доходів громадян від трудової, наукової та підприємницької діяльності.

Так чи інакше, вас повинна зацікавити компания passporta, яка займається оформленням закордонних паспортів та інших довідок.

Зазначені нормативи діють на благо українця за умови його легального перебування в Польщі. Нелегалів, на жаль, ні наша країна, ні країна перебування захистити не може. Своєчасно отримавши консультацію юриста з питання трудової міграції, можна убезпечити себе і від недобросовісного роботодавця, і від податкових ризиків.

Що таке трудова міграція, і чим вона регулюється

Виїзд з України, з метою здійснювати професійну або іншу оплачувану діяльність в іншій країні, називається зовнішньої трудової міграцією, і регулюється відповідним законом. Не є трудовими мігрантами особи, які здійснюють тимчасову трудову діяльність в іншій країні, якщо вони відправлені туди у відрядження роботодавцем з України. І перебувають у трудових відносинах, оформлених саме на території нашої країни.

Що зобов’язана забезпечити Україна трудових мігрантів, які перебувають в Польщі, відповідно до Закону про зовнішню трудову міграцію:

  1. Соціальний і правовий захист;
  2. Міжнародно-правове співробітництво з Польщею, спрямоване на забезпечення захисту прав і надання соціальних гарантій українцям, працевлаштованим в Польщі;
  3. Вживання заходів для попередження незаконної, нелегальної трудової міграції;
  4. Забезпечення умов для повернення в Україну і успішну реінтеграцію;
  5. Забезпечення надання правової та інформаційної підтримки українцям, які перебувають в Польщі через польські представництва і консульства України;
  6. Проведення роз’яснювальних заходів з питань трудової міграції;
  7. Висновок зовнішніх договорів для своєчасного і повного правового захисту українців в Польщі.

Права українців в Польщі

Так, відповідно до підписаного Україною і Польщею Угодою про соціальне забезпечення, українці в Польщі мають право на оплату лікарняних, декретних, відпускних за умови офіційного перебування. Легальним вважається перебування і робота в Польщі до півроку без спеціального дозволу, за зареєстрованою роботодавцем заявою в центрі зайнятості. Більш як півроку — необхідна спеціальна робоча віза.

Якщо на роботу в Польщу громадянин України був направлений роботодавцем на підставі укладеного на території України договору, на нього поширюються права і соціальні гарантії України, в тому числі щодо податкових відрахувань. В цьому випадку соціальне забезпечення відбувається за нормами українського законодавства.

Українцям, які працюють держслужбовцями в Республіці Польща, надаються всі права і соціальні пільги відповідно до законодавства приймаючої країни. Офіційно перебуваючи на території Польщі українці, мають право на одержання допомоги по безробіттю, по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий