Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Огляд автобуса МАЗ 103

У 1992 році на Мінському автозаводі був створений автобусний філія АМАЗ. 15 червня біля німецької фірми «Неоплан» була придбана ліцензія на виробництво міського та міжміського автобусів, причому МАЗу надавалася можливість вносити зміни в конструкцію на свій розсуд. Єдиним обмеженням була заборона на продаж мінських автобусів за межами СНД. У 1993 році почалося дрібносерійне виробництво великого низкопольного міського автобуса МАЗ-101. Виробництво більшості комплектуючих було розміщено на підприємствах Білорусії і Росії.

У 1996 році на зміну МАЗ-101 прийшов модернізований автобус МАЗ-103, який відрізнявся конструкцією ведучого моста, піднятим на 80 мм підлогою в задній частині, зміненій компонуванням салону. Він став першою масовою моделлю автобуса МАЗа. У 2001 році на Московському міжнародному автосалоні МАЗ-103 завоював звання «Кращий автобус року».

До речі, смотрите автобус МАЗ-103 на сайті auto-maz.com, де є вся необхідна інформація про цю модель.

Автобус МАЗ-103 має вагонну компоновку. Кузов суцільнометалевий. Оббивка салону виконана з негорючих і нетоксичних матеріалів. Для входу та виходу пасажирів є 3 двостулкові двері. Привід дверей пневматичний. Кабіна водія відокремлена від пасажирського салону. Силова установка складається з чотиритактного 6-циліндрового рядного дизеля рідинного охолодження Д-260.5 Мінського моторного заводу. Двигун розташований в шахті моторного відсіку в задній частині кузова з лівого боку, що дозволило знизити рівень підлоги в передній і середній частині. Передбачена установка дизелів фірм Renault, Doutz, «Даймлер-Бенц», MAN. Коробка передач 6-ступенчата механічна МАЗ-306. Передбачена установка коробок ЯМЗ-236П, КамАЗ-14, Praga 5PS.114, Voith Diwa D 851.2 і інших. Підвіска пневматична з телескопічними амортизаторами (незалежна спереду і залежна позаду). Рульове управління забезпечене гідропідсилювачем. Автобус МАЗ оснащений автоматичною системою пожежогасіння. За бажанням замовника можуть встановлюватися: АБС, незалежний обігрівач, тоновані стекла, пластикові сидіння, інформаційне табло-маршрутовказувачі, автоматичний мовний інформатор.

Автобус МАЗ-103 застосовується в аеропортах як перонного автобуса МАЗ. Перонний автобус відрізняється від міського скороченим числом місць для сидіння.

У процесі виробництва і експлуатації конструкція МАЗ-103 постійно допрацьовується, поліпшуються експлуатаційніЕсли вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий