Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як виграти тендер: практичні рекомендації

Перший і найпоширеніший питання, яке задають новачки це «як виграти тендер»? У цій статті я детально постараюся відповісти на це питання практичної точки зору фахівця по тендерам, який працює в цій сфері дуже давно.

Давайте спробуємо почати з міфів в держзакупівлі, які вводять в оману новачків.

Міф перший: Всі тендери куплені. Звичайно, є замовні тендери і тендери, де виконавець вже виконує роботи, а тендер проводитися для проформи. Але це тільки частина тендерів, в більшості тендерів цілком можна брати участь і вигравати на загальних підставах.

Міф другий: Фірма по супроводу забезпечить виграш в будь-якому тендері. Сфера тендерів це великий бізнес, де також присутні недобросовісні учасники. Деякі компанії намагаються заманювати клієнтів, обіцяючи гарантовану перемогу за оплату. На практиці ж гарантувати перемогу не може ніхто. Навіть в замовному тендері є ймовірність виграшу «не своїм» постачальником.

Це не більше, ніж міфи і ці міфи не мають відношення до дійсності.

У пресі і на телебаченні досить багато сюжетів, статей на тему корупції, в тому числі і корупції в держзамовленні. Звичайно, такі випадки мають місце бути, але це не означає, що виграти тендер неможливо без відкатів і на загальних підставах. Перемогти в тендері цілком реально, якщо розуміти основні принципи і мати практичний досвід в цій сфері.

До речі, на сайті http://tender.uub.com.ua/tender/yak-pratsyuvaty-v-prozorro ви можете отримати більше інформації про участь в тендерах системи Прозорро.

Отже, ми визначилися, що перемога в тендері це не міф, а реальність. Але реальність, адаптована до наших умов. Далі я приведу декілька рекомендацій, які допоможуть Вам отримати заповітний держконтракт.

Як виграти тендер: рекомендації.

1. Аналізуйте тендери.

Замовні тендери це наша реальність і це також необхідно враховувати в своїй роботі, щоб не витрачати час на тендери, в яких практично нереально виграти. Якщо тендер замовний, то замовник усіма доступними засобами Вам буде заважати цей контракт отримати. Бувають винятки і випадки, коли тендер виграє «не свій» постачальник, але подумайте про те, як Ви будете закривати цей контракт. У будь-якому випадку, приймати контракт буде у Вас замовник. Тому я рекомендую направити всі ресурси і сили на тендери, де є реальна можливість виграти.

2. Починайте з невеликих контрактів.

Логіка в даному випадку наступна. У невеликих тендерах на 300-500 тисяч гривень на порядок менше замовних тендерів, так як сума відкату незначна, а ризик у Замовника великий. Отримуйте досвід на малих контрактах і далі поступово піднімайте планку і переходите до більш дорогим контрактам. Також я рекомендую починати брати участь спочатку в запитах котирувань. Запит котирувань це самий простий і доступний спосіб для старту в тендерах. На підготовку запиту котирувань Ви витратите мінімум часу, фінансові витрати також мінімальні. Далі переходите до більш складних процедур, таким як аукціони, конкурси, запити пропозицій.

3. Якісно готуйте пропозицію.

Область тендерів досить формалізована і щоб Вашу заявку замовник не відхилив необхідно дуже уважно і якісно заповнити всі форми, прикласти необхідні документи. Отримуйте досвід, знання в області тендерів та готуйте Вашу пропозицію з урахуванням вимог документації замовника та законодавства. Якщо Вам необхідно підвищити Ваш рівень компетенції в держзамовленні, то записуйтеся в нашу школу «Азбука тендерів».

4. Постійно беріть участь в тендерах.

Помилка багатьох новачків в тендерах в тому, що спробувавши взяти участь в одному, двох тендерах і не ставши переможцем учасник робить невірні висновки про неможливість отримання контракту через тендери. Для отримання результату необхідно регулярне участь в тендерах, підготовка 20-30 тендерів на місяць і більше.

5. Виставляйте конкурентну ціну.

У держзамовленні основний критерій вибору переможця це ціна. Це відноситься практично до всіх видів закупівель. Навіть в конкурсі ціна має значну вагу при оцінці пропозицій. Причому зверніть увагу на те, що ціна повинна бути конкурентною серед учасників тендеру. Тобто, Ваша ціна може бути конкурентною серед звичайних магазинів, але не конкурентної серед учасників аукціону або запиту котирувань. Хто запропонує найменшу вартість, той найімовірніше і буде переможцем тендеру. Звичайно, на практиці бувають і винятки, але найчастіше переможець це учасник, який запропонував найменшу вартість.

Це основні рекомендації, які допоможуть сформувати загальне уявлення про принципи нашої системи держзакупівель, а також ці поради допоможуть вибудувати грамотну, робочу СИСТЕМУ роботи в сфері держзамовлення, яка буде приносити прибуток Вашому бізнесу.

Сподіваюся, що я повністю відповів на питання «як виграти тендер?». Якщо у Вас залишилися питання, то задавайте їх у коментарях. Хай щастить.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь