Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

По якій візі їхати працювати до Польщі?

Ні для кого не новина, що законне працевлаштування за кордоном на увазі обов’язкову наявність робочої візи, і Польща не виняток.

Найбільш популярним типом такого дозвільного документа серед українців є польська національна «робоча» віза (категорія D). Цей тип віз є довгостроковим, з терміном перебування від 90 днів, але не більше року, маючи при цьому можливість перебувати в інших країнах Шенгенської угоди до 90 днів в одному півріччі.

Нижче ми постараємося більш детально розкрити для Вас це питання, а детальніше ви можете дізнатися на сайті http://vs911.com.ua/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B0/.

Виділяють дві категорії таких віз:

  1. • D-05 (180 / 180,180 / 360)
  2. • D-06 (360/360)

Категорію D-05 відкривають на підставі запрошення від роботодавця (Oświadczenie). Це документ є Заява доручити іноземцю виконання робіт. Ще цю візу називають «піврічної», тому що вона дає право перебувати працювати в Польщі не більше 180 днів на рік. Причому цей проміжок часу може бути прописаний як одним періодом (180/180), так і розбитий на кілька менших тимчасових діапазонів (180/360) — це так звані «коридори». Можна додати, що кількість в’їздів може бути один, два або безліч (MULTI-віза).

Перевагою візи категорії D-05 є простота і стислі терміни в процедурі оформлення. Пакет документів мінімальний, а час оформлення, часто, не більше 2-3 тижнів. Так само працівник може вільно міняти місце роботи, якщо виникають будь-які труднощі або непередбачені ситуації.

Віза категорії D-06, або т.зв. Воєводська віза, видається на підставі запрошення від Воєводи (Zezwolenie na pracę). Цей дозвіл на роботу, зареєстроване запрошує роботодавцем, і вислане працівнику для подальшої подачі в Консульство РП або Візовий центр. Незаперечним плюсом даного запрошення є період перебування в Польщі, який дає можливість проживати і працювати протягом повного календарного року (360/360) !!! Не можна обійти увагою й інше важлива перевага — Воєводська віза повністю перекриває і анулює всі попередні «коридори» по іншим візами.

Процес оформлення і перелік документів схожий з процедурою відкриття «піврічної» візи, за винятком тільки термінів — вони можуть доходити до 45-60 днів в залежності від Воєводства в якому оформляють запрошення на роботу. Кількість в’їздів також може бути необмежена.

І ще! Важливо, що громадяни України звільнені від сплати Візового збору для подачі документів на категорію Національна польська віза, який для громадян інших країн починається від 35 євро.

Однозначно, висновок один: чинна спрощена система працевлаштування іноземців у Польщі прямо пропорційно відбивається на нескладності оформлення візи. Без сумніву, цим варто скористатися!Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


One thought on “По якій візі їхати працювати до Польщі?

Добавить комментарий