Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Верстати столярні в майстерні

Найзручнішим робочим місцем для майстра, що має справу з деревом, є верстак. Працюють за ним, як правило, стоячи - тому моделі трохи вище, ніж звичайні робочі столи.

Пропоновані у продажу верстаки столярні можуть мати універсальну або відмінну конструкцію, яка визначається тим видом робіт, які планується виробляти на ньому.

Конструкція верстата

Будь-який столярний верстак складається з двох частин.

  1. Несучої конструкції (підверстач), що представляє собою раму з стійкими масивними ніжками - Н-образними стійками. Підверстач може бути порожнистим або доповнено різними полками, нішами, ящиками і тумбами для зберігання інструменту і заготовок. Кожен майстер вибирає ту конструкцію дерев'яного верстата, яка забезпечить йому комфорт при проведенні того чи іншого виду робіт - столярних, теслярських, випилювання або різьбі по дереву.
  2. Стільниці (робочої дошки), виконаної з твердих, стійких до солідних навантажень, порід дерева. Стільниця доповнюється лещатами, розташованими поздовжньо і поперечно щодо робочої поверхні, для того, щоб майстру було зручніше фіксувати заготовки для подальшої роботи. Фіксація здійснюється за рахунок спеціальних штирів в лещатах для заклинювання або рухомих затискачів з черв'ячними гвинтами.

Щоб столярний верстак служив довго, слід подбати про належне мікрокліматі всередині приміщення - підвищена вологість недопустима, майстерня повинна бути суха, світла і чиста.

Зауважимо, що високоякісний столярный верстак УХЛ-МАШ ви можете швидко та легко придбати на сайті uhl-mash.com.ua.

Після закінчення робіт необхідно ретельно прибирати робоче місце, щоб в подальшому випадково не пошкодити тертям об тверді частинки сміття робочу поверхню верстата. А також вживати всіх заходів, що дозволяють гарантовано уникати виникнення пожежонебезпечних ситуацій.

Як вибрати верстак

Моделі верстатів розрізняють по зростанню - у продажу є чимало варіантів, які пропонуються для оснащення кабінетів праці в школах, майстерень в професійно-технічних училищах.

Якщо теслярські та столярну справу, художнє різьблення є хобі, можна звернути увагу на універсальні моделі, що забезпечують достатню зручність при здійсненні різного виду робіт. Для спеціалізованих майстерень підбирають верстак потрібного призначення і комплектації.

Наприклад, на деяких моделях передбачені спеціальні пази для кріплення пильної станції та іншого столярно-плотницкого інструменту.

Вибирають столярний верстат і за наявним вільного місця в приміщенні. При обмеженому просторі краще обмежити вибір серед компактних моделей.

Розташовувати робоче місце слід так, щоб падаючий світло на робочу поверхню був зліва. Бажано, щоб доступ до столярного верстата був вільним з трьох сторін для вільного пересування в процесі роботи за ним.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь