Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як правильно вибрати фільтр для води?

У приватних будинках система центрального водопостачання зазвичай відсутня, особливо в сільській місцевості. Тому власники таких будинків і дач встановлюють альтернативні джерела питної води - колодязі або свердловини. Вода в них вимагає певної очистки. Для цього можна застосовувати спеціальні фільтри для води, робота яких спрямована на якісне очищення рідини різними методами.

Види очищувальних пристроїв

Спосіб електрогідроліза. Передбачає пропускання через воду струму. Існує реальна загроза купити абсолютно неякісний і даремний прилад. Продавці таких виробів намагаються на досвіді показати, що вода має осад, пластівцями осідає на дно. Але так відбувається з будь-якою водою, в якій присутні солі. Фактично фільтр на основі електрогідроліза видаляє не тільки шкідливі речовини з рідини, але і корисні.

Фільтр мембранного типу дії або фільтри зі зворотним осмосом. В основі принципу дії такого пристрою лежить наявність в приладі мембрани, яка має мікроскопічні осередки, які можна порівняти з дрібними частинками. Коли забруднення потрапляють на поверхню мембрани, вони автоматично відштовхуються від неї і не можуть просочитися всередину. Такий спосіб цілком надійний.

Обмеженням для такого приладу може стати натиск води. Для ефективної роботи фільтра рідина повинна подаватися під високим тиском, не менше чотирьох атмосфер. На дачах без використання насосного обладнання високої потужності отримати такий натиск дуже складно. Саме на цю причину слід звернути увагу при придбанні мембранного фільтру. Такий пристрій також видаляє з рідини буквально все: і те, що потрібно, і корисні речовини. Якщо купувати такий фільтр, то тільки той, який має елемент для мінералізації відфільтрованої рідини.

Проточне фільтруючий пристрій. Раціональне рішення для використання в приватному будинку, на дачі. Такий пристрій може бути встановлено як насадка на кран, так і врізане в водопровід під мийкою. Для роботи фільтра також потрібно сильний тиск води. Врізаний в водопровід фільтр може провести три ступені очищення води, а насадка може провести тільки два ступені фільтрації.

Фільтр для води типу глека. Рекомендується використовувати такий прилад. Для його роботи не потрібно проводити трубопровід. Фільтр може очистити не більше трьохсот літрів води, після чого слід міняти касету. Зручність приладу в тому, що він мобільний. При необхідності фільтр-глечик можна забрати з дачі. Рідина, отримана на виході, має достатній ступінь очищення і не втрачає корисні властивості.

Існують також передфільтри, які можна монтувати прямо в трубу на вході системи. Як варіант можна використовувати похідний фільтр, що усуває сміття. Але воду після очищення потрібно буде кип'ятити.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь