Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як вибрати стабілізатор напруги для дому

Практично кожна людина стикався з такою проблемою в електричній мережі. Обігрівачі працюють в підлогу потужності, кондиціонери не включаються, зварювальний апарат не варить, лампочки горять то яскраво, то тьмяно, а потім зовсім перегорають. Ця проблема називається знижена або підвищена напруга. Ліки від цієї проблеми називається, стабілізатор напруги. Він не тільки захистить ваші прилади, він буде підтримувати їх роботу при поганому напрузі, на відміну від деяких інших пристроїв, захист від перенапруги.

Стабілізатор напруги від elektro.in.ua — прилад призначений для стабілізації напруги електричного струму. Простими словами, підтримує 220 вольт у вашому будинку, навіть якщо напруга дуже низька. Все залежить від вибору стабілізатора.

Основні параметри вибору стабілізатора для будинку:

 1. 220 або 380 вольт
 2. Робочий діапазон стабілізатора, від? і до ? вольт. Необхідний знати яке у вас напруга.
 3. потужність
 4. Розмір
 5. кріплення
 6. безшумність
 7. Ціна

Розглянемо два види стабілізаторів:

 1. релейний
 2. тиристорний

Релейний стабілізатор, який можна придбати в магазині Elektro, видає сторонні звуки при перемиканні реле, звук не гучний, загострювати увагу на це не варто, якщо стабілізатор не варто в спальній кімнаті. Тиристорний цих звуків не відтворює і практично безшумний. Релейний стабілізатор вирівнює напругу плавніше ніж тиристорний, але при цьому тиристорний це робить з меншою похибкою. Релейні стабілізатори дешевше, ніж тиристорні. Розміри і кріплення приблизно однакові. Стабілізатор ставитися на підлогу або іншу поверхню, або вішається на стіну.

Як визначитися з потужністю, яку пропустить через себе стабілізатор напруги для будинку:

 1. Порахувати, скільки кіловат споживає ваш будинок, і накинути 30%.
 2. Дізнатися яка у вас напруга, знижений або підвищений.
 3. Якщо знижена напруга, приблизно менше 190 вольт, беремо ще запас потужності 30%. Кожен стабілізатор при знижений напрузі втрачає свою потужність, наприклад 10-ти кіловатний стабілізатор при напрузі 160 вольт, зможе пропустити тільки 6 кіловат. Це приблизні значення, до кожного стабілізатора додається таблиця втрати потужності.

Припустимо напруга в мережі 200 вольт, у вас електричний чайник 1,5 кв, телевізор 2-шт по 0.3 кв, комп’ютер 0.4 кв, духовка, 2 кв, пральна машина 2 кв, сплит система 1,5 кв. Виходить 8 кв, 30% від 8 кв = 2.4. Ваше сумарне споживання з запасом 30% становить, 10.4 кв. А якщо напруга 140, потрібно брати мінімум 12 кв стабілізатор, з урахуванням, що всі ці прилади не працюватимуть в один і той же час на повну потужність.

Що б правильно вибрати стабілізатор напруги для будинку, обов’язково перед покупкою заміряйте напруга. Це потрібно для вибору робочого діапазону стабілізатора.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.