Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Шевченко Кирило Євгенович

Успішний топ-менеджер, професійний учасник фондового ринку і завзятий альпініст - все це про нього. Кирило Шевченко крок за кроком побудував блискучу кар'єру в банківській сфері, ставши яскравим прикладом успішного українського self-made man.

Ранні роки. Життєвий шлях Кирила Шевченка починається в Тулі (РРФСР) - майбутній глава правління "Укргазбанку" народився в родині шахтаря і журналістки 25 жовтня 1972 року. Незабаром сім'я змінила березові гаї Тули на степи України, переїхавши в місто Стаханов Луганської області. Тут Кирило Шевченко закінчив середню школу №28 і після навчання почав трудовий шлях на шахті імені Ілліча.

Освіта. Пропрацювавши два роки на одному з найстаріших вугледобувних підприємств України, молодий робітник вирішив продовжити освіту. Вибір припав на Харківський інженерно-економічний інститут (сучасний ХНЕУ). Один з кращих в Східній Україні, інститут з ще з 1960-х років славився своїми випускниками - економічно мислячими інженерами, прекрасно володіють математичними методами.

З 1989 по 1994 рр. Шевченко Кирилл навчався на економічному факультеті за спеціальністю "Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності".

Кар'єра в банківських структурах України. Після закінчення інституту Кирило Євгенович відразу взявся до роботи за фахом. Перспективний випускник виявився затребуваний, і в 1994 році першим місцем служби Шевченко став харківський філіал Українського кредитного банку. Прийшовши в компанію на посаду економіста, вже через рік він був призначений головним спеціалістом.

У 1995 році Кирило Євгенович перейшов до харківської філії "Райффайзен Банк Аваль", проте пропрацював в компанії недовго. В цьому ж році молодого фахівця запросив на роботу столичний комерційний банк "Фінанси і кредит". У той час компанія перебувала на стадії створення, тому, переїхавши до Києва, Шевченко взяв безпосередню участь у розбудові нової фінансової організації. У компанії "Фінанси і кредит" Кирило Євгенович пропрацював 11 років, почавши з посади начальника відділу і дійшовши до першого заступника голови правління. До моменту його відходу з компанії в 2006 році підприємство за величиною активів входило в десятку найбільших фінансових організацій відповідно до класифікації НБУ.

Знаковим в кар'єрі Шевченка став 2006 рiк. Кирило Євгенович очолив Державну іпотечну установу Кабміну України. Ця організація з'явилася в 2004 році в результаті рішення Кабінету Міністрів - головним завданням ДІУ стало рефінансування іпотечних кредитів за рахунок коштів, зібраних від розміщення своїх облігацій шляхом відкритого продажу на території України серед інвесторів. У період, коли установою керував Шевченко, вдалося здійснити перший в історії українського фондового ринку випуск облігацій, гарантованих державою. Кілька місяців 2009 року Кирилл Шевченко фото працював штатним радником Юлії Тимошенко, яка обіймала посаду Прем'єр-міністра.

У 2010 році разом з партнерами він купив "Терра Банк" (Київ) - невелике підприємство зі скромними показниками. Однак вже до моменту його продажу, в 2012 році банк посів 45-е місце в рейтингу кредитно-фінансових організацій України, демонструючи відмінні показники в прирості активів, власного капіталу і рентабельності.

До жовтня 2014 року банкір працював радником голови правління ПАТ "Державний Ощадбанк України" - одного з найбільших банків країни.

Кар'єра в "Укргазбанку". Вперше в "Укргазбанк" Шевченко прийшов у 2009 році в якості члена наглядової ради, яким був до 2010 року. Після невеликої перерви, в 2014 році він зайняв посаду першого заступника голови правління "Укргазбанку", а вже в 2015 році, на конкурсній основі, став головою правління.

На сьогоднішній день "Укргазбанк" - єдиний націоналізований банк (94,94% акцій належать Міністерству фінансів України), успішно продовжує свою професійну діяльність.

Особисте життя. Топ-менеджер "Укргазбанку" одружений, пара виховує 17-річну дочку.

Хобі та інтереси. Витриманий і розважливий у професійній сфері, відпочинок глава "Укргазбанку" віддає перевагу активному і навіть екстремальний. Так, з 2011 року він серйозно захопився альпінізмом - спортом, який вимагає колосальної сили волі, витримки і фізичної підготовки. Тут, в горах, як не можна краще проявляється головний життєвий принцип Шевченко: "Міцність визначається в шляху". В "скарбничці" Кирила Шевченко - сходження на Кіліманджаро, Арарат і Казбек, треки в Гімалаях, в районі легендарної вершини Аннапурни I - найнебезпечнішого з восьмитисячників світу. Скорилася Кирилу Євгеновичу і найвища точка Європи - Ельбрус. На досягнутому Шевченко зупинятися не звик, тому в майбутньому, якщо дозволить щільний графік, не виключає чергову зустріч з горами. Ще одне захоплення банкіра - кайтсерфінг.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь