Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати цибулю-сіянку?

Золотиста, червона, біла, куляста і витягнута — цибуля-сіянка представлена у величезній різноманітності. Про те, як вибрати хороший посадковий матеріал і піде мова в даній статті.

Оптимальною для посадки вважається цибуля-сіянка, яка в діаметрі має розмір від 1-го до 2-х сантиметрів. Більші головки цибулі теж можна садити, однак скоріше за все вони будуть стрілкуватись. Варто зазначити, що купить лук севок озимый в украине ви можете на сайті florium.ua.

При виборі цибулі-сіянки необхідно звертати увагу на її зовнішній вигляд. У ній можуть в невеликій кількості міститися пошкоджені головки (порожні, висохлі, пророслі, пошкоджені шкідниками). Таких пошкоджениї головок має бути не більше 3-4-х відсотків. Цибуля-сіянка не повинна мати сторонніх запахів і на дотик повинна трохи шарудіти. Оглянувши цибулю ви зможете зрозуміти на скільки правильно вона зберігалася, а це означає на скільки якісним буде посадковий матеріал.

При покупці цибулі-сіянки, дивіться що б не було цибулин іншого виду (форми, кольору). Якщо всі цибулини однакові, то такий посадковий матеріал можна придбати.

Після того, як ви вибрали цибулю-сіянку і якщо є час до посадки, то зберігаємо її в розсипаному вигляді при кімнатній температурі.

За десять днів до висадки цибулі-сіянки в підготовлені грядки цибулю необхідно прогріти. Для прогрівання цибулі насипаємо її в обрану тару і ставимо поруч з побутовими обігрівачами. Бажана температура повітря при прогріванні цибулі повинна становити 40 градусів. Прогрівати цибулю потрібно протягом 10 годин.

Треба пам’ятати, що процедура прогрівання цибулі, необхідна для того щоб зменшити стрілкування цибулі в процесі росту.

Перед самою посадкою сухі кінчики цибулі потрібно підрізати. Обрізати треба обережно, щоб не пошкодити майбутні паростки. Помічено, що цибулини з обрізаними шийками — швидше і дружніше сходять

За 10-12 годин до посадки, головки цибулі замочують в теплій воді, а за дві години перед висадкою тримають головки в розчині марганцівки. Після того, як цибуля-сіянка прийняла «водні процедури» негайно садимо її в грядку. Мокру цибулю залишати не можна.

Ми розглянули правила посадки цибулі-сіянки. Тепер цибуля не стане «цибульним горем».Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий