Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як правильно вибрати радіатор для автомобіля?

Чого тільки не побачиш в радіаторі під час чищення — частинки бруду, іржу, накип, комах! Виступаючи своєрідним фільтром, він нормалізує температурний режим в системі двигуна, запобігаючи його перегріву і можливому виходу з ладу. Важко переоцінити роль цього непоказного на вигляд металевого виробу, та й не варто навіть намагатися. Головне — вчасно розібратися, як правильно вибрати радіатор для автомобіля, щоб як тільки в цьому виникне необхідність, зреагувати швидко і грамотно.

Чи брати оригінальний?

Чому б і ні, якщо є зайві гроші? Оригінальні запчастини — задоволення не з дешевих. Справедливості заради відзначимо, що придбати модель, розроблену безпосередньо для своєї марки автомобіля, — найкращий варіант. У цьому випадку не варто переживати з приводу невідповідності технічних параметрів і розмірів, проте не можна пускати ситуацію на самоплив: апарат необхідно критично оглянути на предмет механічних пошкоджень. Наявність тріщин, сколів, вм’ятин може негативно позначитися на роботі приладу. Придбати радіатор для автомобілів ЮМЗ ви можете на сайт https://novaton.ua/categories/trucks_yumz_23_23_0 вже зараз.

Але перш ніж ви розлучитеся з кругленькою сумою, згадайте ось про що. Йдеться про комплектуючі різних брендів, з якими виробник свого часу уклав договір. Після цього завод почав поставляти з конвеєра свої транспортні засоби, укомплектовані саме такими запчастинами. Насправді це зовсім не оригінальні запчастини, випущені на заводі, а продукція іншої марки, просто встановлена ​​в нову машину перед продажем. Так, може, не варто переплачувати, а краще зосередитися на тому, як вибрати радіатор іншого бренду за технічними характеристиками?

На що звернути увагу?

Щоб уникнути в майбутньому проблем з системою охолодження, необхідно шукати такі пристрої, які будуть максимально повторювати оригінал по конструкції і технології виробництва. Підбирайте товщину сердечника, ідентичну конвеєрній модифікації. Кількість трубок та їх діаметр також повинні збігатися із заводськими. Необхідно порівняти щільність ламелей, яка не повинна поступатися аналогічним параметром зразка.

Механічний чи «спаяний»?

Якщо в автомобілі був встановлений найпростіший прилад з круглими трубками, зібраний механічним способом, в асортименті магазинів запчастин можна підібрати аналогічний за досить демократичною ціною, не забуваючи про три описані вище правила. Підійдуть також моделі з овальними трубками з більш високою продуктивністю.

Сумніваєтеся, що застарілі «механічні» екземпляри впораються з навантаженнями на високодинамічний двигун? Завжди можна встановити більш сучасний і міцний радіатор, виготовлений за технологією спаяння. В цьому випадку сердечник при однаковій з оригіналом висоті і ширині може бути трохи тоншим: це ніяк не позначиться на функціональності пристрою.

Перш ніж випустити вдосконалену продукцію на ринок, виробники проводять серію тестів на предмет того, чи здатний пристрій замінити оригінал.

Якщо ж на вашому авто спочатку встановлений «спаяний» радіатор, вибір напевно впаде на пристрій, виготовлений за технологією пайки. Очевидно одне: не варто експериментувати з більш дешевими модифікаціями, оснащеними круглими трубками. Виробник не випадково вибрав саме цей варіант, і на те завжди є конструктивні причини. Ігнорування їх загрожує швидкому виходу з ладу вентилятора, різким підвищенням температури мотора і стрімким зносом. А ось підібрати аналогічну модель в лінійці надійних виробників комплектуючих — правильне рішення!Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *