Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Приватні позики – хто дає і чи варто їх брати

Promotion

В інтернеті все частіше зустрічаються оголошення з подібним змістом: «гроші в кредит без довідок», «приватний кредит без документів» «кредит з поганою кредитною історією не в банку», «позики від приватної особи», «кредити онлайн під 0 відсотків» і подібні. Ми вирішили з’ясувати, хто користується такими кредитами, і хто їх видає.

Як все відбувається

Хитрі підприємці масово поширюють в соцмережах і на форумах різні оголошення, в яких йдеться, що вони дадуть в борг гроші будь-кому. Навіть на парканах такі оголошення не рідкість, а всесвітня павутина заслужила перше місце по розповсюдженню пропозицію приватних кредитів.

Потенційні позичальниками обговорюють умови позики з кредитором в телефонному режимі або під час особистої зустрічі. Як правило, умови кредитування далеко не вигідні.

Приватні позики під заставу нерухомості

Готівкою можна отримати до 50% від вартості квартири або будинку. У такій ситуації кредитори підстраховуються завчасно – підписують нотаріальне угода застави. Такий варіант можливий, тільки якщо позичальник може надати правовстановлюючі документи на житло.

Позики під заставу транспортного засобу

Видача кредитів під заставу власного автомобіля. Таким способом можна позичити не більше 50 тисяч гривень. В такому випадку процентні ставки коливаються в межах 3-5%/місяць.

За останній час з’явилися різноманітні екзотичні види приватних кредитів: під заставу обладнання, земельних ділянок, коштовностей і навіть депозитів.

Чому у приватних осіб беруть позики?

Найчастіше так чинять люди від безвиході. Більшість таких кредитопозичальників перебувають у борговій ямі і просто не мають можливості перекредитуватися в банківській установі. Ось і займають у кого-небудь на будь-яких умовах. Головна мета – погасити поточну заборгованість, а про погашення нового кредиту думати потім.

Друга категорія користувачів приватних позик – звичайні шахраї, які не планують віддавати борг кредиторам. Таких позичальників зараз чимало. Єдина страховка від них – захмарні відсоткові ставки.

Бувають вигідні приватні кредити?

Відповідь очевидна – ні! Нерегульовані умови надання грошових коштів, високі ставки – ці фактори повинні змусити адекватних позичальників не зв’язуватися з неофіційними кредиторами. Однак можна позичати гроші самим кредиторам.

Приватні кредитори не можуть позичати кошти в НБУ, адже вони не банки. Все що їм залишається – залучати фінанси інвесторів. В даному бізнесі високий показник рентабельності, а також великі відсотки, під які приватні кредитори займають кошти. Їх розмір становить близько 20, а то і 30% річних у гривнях. У доларовому еквіваленті ставки знаходяться в межах 12-15% річних. Це в кілька разів більше, ніж відсотки за найбільш вигідними банківських депозитах.

Позики приватним кредиторам мають і суттєві недоліки, тому що такі вклади не мають гарантії. Завжди існує ризик, що «підприємець» просто випаруватися з Вашими коштами.

Як не потрапити на пастку шахраїв

Практично половина всіх оголошень про приватні кредити дається шахраями. Вони намагаються обманним шляхом виманити грошові кошти у своїх «клієнтів». Шахрайські схеми такі:

  1. Передоплата. Шахраї аргументують, що ці гроші підуть на оформлення міфічних документів. А як тільки кредитори отримують гроші, кредитори відразу ж зникають.
  2. Посередництво. Вид передплати, однак, в такій ситуації гроші потрібно вносити за посередницькі послуги. Нібито посередник допоможе Вам оформити банківський кредит за певну винагороду. Насправді все це обман.

Звертатися за фінансовою допомогою до приватних позик погана ідея. Але якщо Ви зважилися на такий крок, рекомендуємо Вам ретельно перевірити майбутнього кредитора.

Якщо Ваш кредитор приватна особа, зажадаєте у нього паспорт, запишіть собі його дані. Пошукайте в інтернеті відгуки про нього (за номером телефону або ПІБ). Можливо, він вже багатьох обдурив, і обдурені позичальники встигли написати про нього негативні відгуки.

Якщо це інтернет-сервіс, дізнайтеся, скільки він існує, які про нього пишуть відгуки. Не варто співпрацювати з сайтами, які лише пару місяців функціонують.

Якщо Вас просять внести певну суму за отримання кредитних коштів, уникайте подібних кредиторів – це явно шахраї. Якщо Вас заманюють невеликими ставками, гарненько перевірте цю фірму. Найімовірніше, що це теж шахраї, охочі дістати копію Ваших паспортних даних.

Коли зникнуть приватні кредити?

Їх популярність полягає у високих банківських відсотках та закредитованості населення. Приватні позики зникнуть лише за умови зниження кредитних ставок у банківських організаціях або їх заборонять на законодавчому рівні. Але поки, ні те, ні інше їм не загрожує. Зараз ставка НБУ – 17%, а значить, банкам треба видавати кредити під 20% річних і вище, щоб мати хоч мінімальний дохід. Для тих, хто має середній рівень доходу ці відсотки великі, тому вони і не користуються банківським кредитуванням. Люди з невеликим доходом і поганий КИ – небажані клієнта для банківських установ.

Краща альтернатива приватним кредитами легальні команії

Більшість українців, все-таки свідомі люди, і в першу чергу звертаються в легальним кредиторам. Мова йде про банки і мікрофінансових організаціях (МФО). В даний момент в банках МФО можна без зусиль вирішити свої фінансові потреби.

Основні банківські кредитні продукти на 2018 рік:

  1. Кредити без довідки про доходи (до 50.000 грн), з підтвердженням доходу вище мінімального до 300.000 грн.,;
  2. Кредити під заставу. Можна розраховувати на 2-5 мільйонів гривень, в залежності від вартості застави;
  3. Кредитні картки.

Не варто нехтувати і МФО. Незважаючи на високі ставки до 750% в рік, мікрокредити цілком актуальний продукт у випадках:

  1. Гроші можна отримати дуже швидко. При первинному зверненні до 30 хвилин і за 2-3 хвилин при повторних позики;
  2. Кредит можна отримати в режимі онлайн через інтернет, не виходячи з дому, відразу на свою банківську картку;
  3. Багато компаній видають перший кредит під 0 з метою залучення нових клієнтів, відповідно можна 7-10 раз взяти кредит практично безкоштовно;
  4. МФО частіше видають кредити позичальникам з поганою кредитною історією, особливо якщо це нові мікрофінансові організації.
  5. Немає можливості підтвердити дохід.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий