Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Силікон для форм: різновиди, застосування, особливості  

Силікон - це загальна назва великої групи матеріалів. Вони часто використовуються для виготовлення ливарних еластичних форм. Власне, такі форми і дають можливість виготовляти кінцеві продукти високої якості і з різними параметрами. Оскільки силікон для форм буває різних видів, необхідно сказати кілька слів про кожен.

Варто зазначити, якщо вас цікавить силикон для форм Киев, то радимо перейти за даним посиланням.

Варіанти силіконів, які використовують для виготовлення форм

Всього виділяють чотири основних види таких матеріалів:

  1. На олов'яному каталізаторі. Це рішення найчастіше застосовується в промисловості, оскільки за допомогою подібного матеріалу можна отримати дуже міцні, стійкі до маси негативних факторів форми. Вони витримують більше навантаження і відрізняються довговічністю. Затвердіння цих силіконів відбувається після використання з'єднань олова.
  2. На платиновому каталізаторі. Ці варіанти також відрізняються високою міцністю, довговічністю. У них відсутній процес усадки, завдяки чому елементи можна максимально швидко після виготовлення застосовувати в роботі. Силіконові форми з цього матеріалу можна зробити прозорими, стійкими до високих температур - це дозволяє значно розширити можливості їх застосування.
  3. Силіконові суміші. Це склади, які складаються з різних паст і каталізаторів, що забезпечують затвердіння. Після змішування двох компонентів застигання відбувається максимум за добу. При цьому не потрібно якихось складних умов - досить забезпечити формам кімнатну температуру.
  4. Для декоративних форм. Такі матеріали при застиганні можуть імітувати різні поверхні.

Силіконові форми активно використовуються для роботи з воском, милом, поліефірними смолами, гіпсом, рідким пластиком і багатьма іншими матеріалами. Завдяки гнучкості самого силікону і більшим можливостям для виготовлення форм, можна передати образ будь-якої складності, зробити предмет з безліччю дрібних деталей. Ще один поширений варіант використання форм - це кулінарія і кондитерська справа. Особливо часто застосовують такі вироби для створення самої різної випічки. Цікаво, що подібні елементи замінили металеві, і це сталося завдяки численним позитивним властивостям.

Переваги силіконових виробів

Ці вироби відрізняються невеликою вагою, з ними дуже зручно працювати. Матеріал не боїться зміни температур, впливу різних негативних факторів. Він не іржавіє, не псується, тому може використовуватися довгий час. При роботі з підвищеними температурами (наприклад, в духовці) форми досить швидко остигають, підвищуючи рівень безпеки. Відносно невисока вартість готових виробів - теж один із значних плюсів. А ще можна сміливо говорити про доступність матеріалу: придбати силікон для виготовлення форм не складе ніяких труднощів. Цей матеріал доступний як великим фірмам і заводам, так і приватним майстрам.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь