Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Чи підтримує Гриценка Захід?

Велика частина проблем, які є у Анатолія Гриценка була б швидко вирішена, якщо б виправдалися чутки, які активно циркулюють останнім часом в українському політикумі. Що, мовляв, на нього вирішили «зробити ставку американці», які шукають альтернативу, як Петру Порошенко, так і Юлії Тимошенко, якій довіри немає вже давно.

Якщо ця версія дійсно правдива, то у Гриценка не повинно бути, по ідеї, проблем ні з організацією підтримки з боку тієї ж «Самопомочі», ні з вирішенням питання по Вакарчуку (в такому випадку музикант просто не піде на вибори). А олігархи при подібному розкладі побояться перемикати свої канали на режим дискредитації «першого непрохідного».

Певне підґрунтя для таких розмов є. Під час перебування на посаді міністра оборони Гриценко мав славу головного прозахідного політика в команді Ющенка, він був жорстким прихильником вступу в НАТО. Він не пов'язаний (принаймні явно і прямо) з будь-якої великої українською ФПГ, що з точки зору Заходу явний плюс.

До Порошенка і до Тимошенко в США і ЄС відчувають стійкі негативні почуття і напевно були б не проти побачити після виборів 2019 року на посаді президента України більш зрозумілу їм людину.

У західних ЗМІ останнім часом стали з'являтися статті, в яких доводиться, що такою людиною (та й взагалі мало не єдиним пристойним політиком в Україні) є саме Гриценко.

У той же час, джерело в західних дипломатичних колах зазначило, що говорити про ставку на Гриценко з боку Вашингтона і Брюсселя ще рано.

Перш за все треба розуміти, що єдиної позиції Заходу не існує. Є позиція ліберальних кіл США і ЄС. Вони давно розчарувалися в діючому президенті і ведуть кампанію щодо його дискредитації.

Раніше ходили наполегливі чутки, що вони бачать своїм кандидатом Вакарчука. Але останній не показує поки серйозного наміру, тому теоретично не можна виключати, що вони зроблять ставку на Гриценка.

Але якщо це і станеться, то не можна говорити, що «Захід зробив ставку на Гриценка». Тому що у президента США може бути зовсім інша позиція, а у керівництва найбільших країн ЄС - взагалі інше бачення.

Трамп, як випливає з витоків в пресу, схильний розглядати Україну як поле для угод з Росією. І виходячи з цього і будуть прийматися рішення щодо позиції на виборах президента України.

В цілому, підтримка Гриценка в тому чи іншому вигляді не виключена, але і на 100% не гарантована. Особливо з урахуванням не дуже зрозумілих його електоральних перспектив. Ключові рішення будуть прийматися ближче до виборів виходячи в тому числі і з розуміння необхідності врегулювання конфлікту на Донбасі в тому чи іншому форматі.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь