Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Технології проведення абразивної обробки

Види абразивів
Щоб ефективно зчищати шар іржі або нерівну текстуру з поверхні металу, потрібно використовувати спеціальні абразиви. Придбати абразивні матеріали можна в інтернет-магазині "Циліндр" тут: https://cylinder.com.ua/stroitelstvo_i_remont/shlifovalnye_materialy. Вони бувають природними і штучними. Такі матеріали мають зернисту структуру. Фракція може бути різною. Її вибирають в залежності від типу обробки. Якщо потрібно зчистити товстий шар іржі, застосовується абразив з великими зернами, якщо це фінішна обробка - з дрібними.

Виділяються два типи абразивних інструментів:

  1. М'які - матеріал, зерна якого наклеюються на папір.
  2. Тверді - представляють собою шліфувальні круги, бруски, мусати.

Різновиди абразивних матеріалів в залежності від їх характеристик:

  1. Електрокорунд цирконієвий. Застосовується при шліфуванні заготовок зі сталі. Являє собою кристали дрібної фракції.
  2. Електрокорунд нормальний. Використовується для шліфування чавуну, алюмінію, нікелю, бронзи і високоміцної сталі. Витримує високі температури, має підвищену міцність при інтенсивних навантаженнях.
  3. Електрокорунд білий. Абразив з високим показником твердості. Структура однорідна. Зерна мають гострі кромки, які самозаточуються при обробці металевих поверхонь.
  4. Електрокорунд хромтітаністий. Застосовується для грубої обробки металів. Має високі показники міцності і твердості.
  5. Карбід кремнію зелений. Абразивний матеріал, що володіє високим показником міцності. Проте одночасно з цим частки тендітні.
  6. Карбід кремнію чорний. Використовується для шліфування дорогоцінних каменів, мармуру, скла, чавуну, графіту і бронзи.

Перед вибором абразиву потрібно враховувати його особливості, вид оброблюваного металу і фракцію зерен.

Основні види шліфування
Для шліфування чорних і кольорових металів використовують різні абразивні матеріали і обладнання. Метод шліфування вибирається залежно від твердості оброблюваних заготовок, виду матеріалу.

Кругле зовнішнє шліфування
Кругле шліфування є обробкою обертається деталі спеціальним кругом. При цьому заготовка переміщається по поперечної осі в залежності від того, яку форму деталі потрібно отримати в кінцевому підсумку і який шар металу потрібно зняти. За допомогою даної технології обробляються шпинделі, вали, колінчаті вали, втулки та інші деталі.

Внутрішнє шліфування
Внутрішнє шліфування є ще однією з різновидів круглого. При цьому способі обробки коло з абразивним матеріалом встановлюється всередині металевої заготовки. При цьому деталь може бути нерухомою або обертається. На великих підприємствах використовуються верстати, які можуть обробляти як внутрішню, так і зовнішню поверхню заготовки.

Зубошліфування
Особливий вид обробки металу, який використовується для заточування зубчастих коліс. При цьому працювати на такому обладнанні можна з загартованими сталями. На подібних верстатах встановлюються системи ЧПУ, завдяки чому досягається висока точність обробки зубів.

Безцентрове шліфування
Являє собою промислове обладнання, в якому встановлено два шліфувальних кола. Один з них нерухомий, інший обертається. Заготівля встановлюється між ними, але не закріплюється в центрах. Під деталлю встановлюється спеціальний ніж, який підтримує її і не дає обладнанню заклинювати.

Шліфування плоских поверхонь
Спосіб шліфування деталей, які пройшли загартування. Металева пласка поверхня обробляється за допомогою торця шліфувального круга. Для фіксації заготовки використовуються спеціальні губки і електромагніти.

Абразивна обробка металів застосовується в різних сферах промисловості. Щоб виконати цей процес, потрібно правильно підібрати обладнання і абразивний матеріал.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь