Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Що таке оптичний патч-корд і для чого він потрібен

Без патч-кордів не обходиться практично жоден електронний пристрій, але дуже багатьох це словосполучення якщо не лякає, то приводить в подив. Перш, ніж розібратися з оптичними кордами, розберемося, що взагалі за термін такий - патч-корд, - і що він означає.

Відразу обмовимося - технічна назва «патч-корд» в Україні не існує. Це жаргонна назва ... звичайного з'єднувального кабелю, що відбулося від англійського patching cord - з'єднувальний шнур. Придбати патч-корди ви можете в магазині Setevuha: https://setevuha.ua/opticheskie-sistemi/patch-kordy-opticheskie/

Цілком очевидно, що без сполучних кабелів електроніці, за рідкісним винятком, не обійтися. Особливо потребує патч-кордів обчислювальна техніка, що має велику кількість периферійних пристроїв і, звичайно, обчислювальні мережі. Так що ж таке оптичний патч-корд і чим він відрізняється від звичайного?

Звичайний кабель, як відомо, складається з набору струмопровідних жив і нерідко конекторів - роз'ємів, за допомогою яких кабель підключається до обладнання.

В оптичному кабелі замість струмопровідних (найчастіше мідних) жил використовується оптоволокно, яке є, по суті, світловодом.

При цьому кількість волокон може бути будь-яким і залежить від типу кабелю і його призначення. Сигнал по такому кабелю передається не за допомогою електричних сигналів, а пучком (пучками) світла. Щоб обладнання змогло прийняти такий сигнал, воно, природно, повинно мати відповідний інтерфейс, а кабель - спеціальний оптичний роз'єм.

Відмінність оптоволоконного кабелю від звичайного
Чим же відрізняється оптоволоконний патч-корд від звичайного крім конструкції?

  1. Високою швидкістю передачі, яка в оптичних мережах може досягати 10 Гбіт / сек.
  2. Великою дальністю зв'язку (до 1 км і більше) завдяки малим втрат рівня сигналу.
  3. Великий помехозащищенностью. Оскільки корисний сигнал передається за допомогою світла, він повністю захищений від електромагнітних перешкод і наведень, які все ще залишаються серйозною проблемою в звичайних дротових каналах зв'язку.
  4. Компактність і мала вага. Оскільки кабель не містить металу, він має малу вагу і досить компактний.
  5. Основний недолік у оптоволоконних пасивне один - його не можна просто спаяти при випадковому пошкодженні. Для цього буде потрібно спеціальне зварювальне обладнання та кваліфікований фахівець.

Цілком очевидно, що оптичний патч-корд залишив далеко позаду свого проводового побратима і успішно його витісняє. На сьогоднішній день світова промисловість випускає найрізноманітніші оптоволоконні пасивне з різною пропускною здатністю, різної довжини і для будь-якого обладнання. Придбати ж їх можна в будь-якому спеціалізованому магазині. При цьому вартість оптичного з'єднувального кабелю нітрохи не вище, ніж звичайного проводового.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь