Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Фільтри для очищення води: їх різновиди

Фільтри для води, як не дивно, очищають воду для пиття, при цьому різні моделі дозволяють фільтрувати воду до тієї чи іншої міри.

Якщо розподілити фильтры для воды по мірі очищення, то отримаємо:

  1. фільтр-глечики;
  2. проточні фільтри;
  3. мембранні фільтри;
  4. системи зворотнього осмосу.

При цьому фільтр-глечик здійснює тільки базове очищення в той час, як система  зворотнього осмосу дозволяє фільтрувати воду на 99%, після чого її можна пити без попереднього кип'ятіння.

Фільтри для базового очищення

До фільтрів для базового очищення відносяться фільтри-глечики та проточні фільтри.

Фільтр-глечик має 1-2 картриджа, які в основному спрямовані на очищення води від хлору, нафтопродуктів, органіки і важких металів. Найчастіше в таких фільтрах використовуються картриджі на основі активованого вугілля, тому після нього вода стає прозорішою і не має сторонніх запахів і присмаку.

Переваги: ​​мобільність (можна брати з собою на дачу, в поїздки, на природу), низька ціна самого фільтра, простий принцип роботи.

Недоліки: неглибоке очищення, часте обслуговування (заміна фільтрів раз в місяць).

Проточний фільтр складається з 1-4 картриджів і очищає воду від великих механічних забруднень, хімічних домішок, хлору та інших елементів. Хоч такий тип і має кілька етапів очищення, він не дозволяє нейтралізувати бактерії і мікроби, тому після проточного фільтра воду потрібно кип'ятити.

Переваги: ​​картриджі потрібно замінювати раз в 4-6 місяців, є зручний кран для подачі води

Недоліки: середня ступінь очищення.

Фільтри для глибокого очищення

До фільтрів для глибокого очищення відносяться мембранні фільтри і системи зворотнього осмосу.

Мембранний фільтр - це система, що складається з 4-5 картриджів. Крім вугільних і поліпропіленових картриджів для очищення від великих суспензій, хлору, нафтопродуктів і органіки, в системі присутня ультрафільтраційна мембрана. Ця мембрана дозволяє очищати домішки розміром від 0,1 мкм і більше. Таким чином, такий фільтр для очищення води може навіть нейтралізувати бактерії, мікроби і віруси, тому воду після мембранного фільтру можна пити навіть без кип'ятіння.

Переваги: ​​воду можна пити без кип'ятіння.

Недоліки: залишається накип на чайнику

Фільтр зворотного осмосу - це водоочищувач, який працює на основі найефективнішої на даний момент технології очищення води - технології зворотного осмосу. Він видаляє до 99% забруднень завдяки напівпроникній мембрані, яка затримує домішки розміром до 0,00001 мкм. Зворотний осмос справляється з мікробами, бактеріями, вірусами і навіть видаляє з води дрібні елементи - мінерали і солі. Після осмосу вода не залишає накипу на чайнику і її можна пити без кип'ятіння, так як вона ефективно очищена і повністю безпечна для організму. Система зворотного осмосу може складатися з 5-9 картриджів. Крім стандартної комплектації, фільтр може бути обладнаний мінералізатором, біоактиватором, УФ-лампою і постфільтром.

Переваги: ​​найефективніша технологія очищення води, вода не залишає накипу на чайнику. Не вимагає щомісячної заміни фільтруючих елементів. Вода безпечна для дітей і тварин.

Недоліки: немає можливості переміщення. Вимагає врізання в трубопровід. Для монтажу потрібна допомога фахівця.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь