Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як визначити місце, де бурити свердловину?

Саме від правильності вибору місця для буріння залежить успіх експлуатації свердловин. Правильний вибір - це гарант того, що вода буде надходити постійно і не закінчиться в самий невідповідний момент.

Це правильна структура грунту, яка не буде зруйноване під дією загального тиску, що могло б призвести до обвалення колодязя. Все це і багато іншого вимагає правильного підходу до вибору.

Тому слід дотримуватися таких вимог:

1. Локалізація місцевості. Цей критерій стосується загального зручності роботи, оскільки на територію повинна проїхати установка для буріння свердловин на воду. Зокрема, це вантажний автомобіль, з розміщеної станцією на борту. В роботі нерідко використовується ще один автомобіль, який подає воду на шнек бура. Останнє використовується для полегшення робочого процесу і охолодження ріжучого елемента.

2. Зручність експлуатації. Ще до початку буріння ви повинні визначити для себе те, де буде стояти насосне обладнання. Це може бути приямок на вулиці або котельня приватного будинку або дачі. При виборі місця, враховується для себе зручність подальшого обсушивания, але і продумується доступ до свердловини, особливо до насоса, гідроакумулятора і інших вузлів.

Визначивши для себе загальні принципи облаштування, слід перейти до аналізу місцевості, в частині вивчити розташування водоносного горизонту.

Для цього слід скористатися наступною методикою аналізу:

Визначення місця для буріння

1. Візуальний огляд. Зрозуміти, де залягає вода, можна по рослинності, в частині щільного розташування дерев, чагарників, а також насиченості їх кольору і інші ознаки. Важливо зрозуміти, для чого ви збираєтеся здобувати воду. Як правило, малозаглиблених вода призначена для технічних робіт, наприклад, для поливу, для потреб промисловості. Для пиття підійде свердловина на вапняк, глибина якої може бути більше 60 метрів.

2. Застосування силикагеля. Цей метод ефективний тоді, коли розробка на місцевості ведеться вперше, і просто ні з ким поговорити, дізнатися глибину залягання. Це стосується водоносних шарів, які розташовані неглибоко і не підходять для пиття.
3. Розвідка місцевості. Це найефективніший метод, оскільки буріння дозволяє отримати 100% ефективний результат.

Способи буріння свердловин на воду

Можна виділити різні способи буріння свердловин на воду. Деякі дорожче, але ефективніше, інші технологічні і дозволяють домагатися максимальної глибини.

1. Буріння шнеком. Цей спосіб вважається недорогим, але підходить для обробки невеликої глибини. Потрібно відзначити, що шнеком можна домогтися глибини навіть 80 метрів, при цьому діаметр буде змінюватися, в проміжку від 10 до 60 см. Останнє дозволяє облаштовувати приямки до свердловин, щоб потім встановити колодязні кільця.

2. Буріння роторної установкою. Свого роду, шнековий бур нагадує жало перфоратора, оскільки він одночасно обертається і вдаряє в землю. Неминучої його частиною роботи є безперервна подача води в отвір, що дозволяє розм'якшити землю, а також охолодити ріжучий елемент. Стовп бурильного механізму може бути збільшений неодноразово, що дозволяє дістатися навіть до артезіанської глибини. Це свердловини на вапняк, які вважаються найбільш екологічними і придатними для пиття.

3. Буріння водних свердловин ударно-канатним способом. Цей спосіб передбачає ручну обробку грунту і тому підходить тільки для малих глибин. Принцип роботи установки такий, що бурильний механізм піднімається на висоту і під власною вагою падає в отвір свердловини.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь