Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Які застосовуються форсунки для поливу газону: типи і особливості

Дачники знають, наскільки актуальним є питання автополиву городу в період відсутності дощів. Не кожен городник-аматор може і хоче проводити півдня зі шлангом в руках. Для вирішення цієї проблеми придумали систему автоматичного поливу.

Переваги використання форсунок для поливу

  1. Форсунка - це пристрій для розпилення рідини або газу. Серед плюсів використання форсунок для поливу варто відзначити:
  2. Розбризкування води за допомогою форсунки нагадує дощ. На землі, після висихання води, не утворюється кірка, і немає необхідності постійно рихлити ґрунт.
  3. Зникає проблема вимивання землі біля коріння, завдяки поступовому зволоженню ґрунту.
  4. Автоматичні системи можна запрограмувати на конкретний час і певний обсяг поливу.

Як вибрати?

При виборі будь-якої форсунки для полива газона неодмінно потрібно звернути увагу на такі характеристики як:

  1. Кут розбризкування води (90, 180, 270 і 360 градусів).
  2. Радіус охоплення території (від 1,5 до 3,5 метрів).
  3. Витрати води.

Залежно від того, де будуть встановлені форсунки і в якому режимі функціонувати, їх ділять на: форсунки з прямим поливом з системи водопроводу і форсунки з поливом через окремий регулювальний кран.

По витраті води і потужності струменя існують форсунки для поливу для дерев і чагарників і для дрібних грядок.

Віяловий зрошувач

Зрошувач автоматично піднімається над поверхнею землі на 10-30 см під впливом напору води. Після виключення форсунка займає попереднє положення.

Зонтичні розбризкувачі

На глибині 30-40 см від поверхні землі укладають труби, в які вмонтовані висувні форсунки. Вони з'являються над поверхнею землі тільки під час поливу. Такі форсунки використовують для поливу дерев і чагарників, яким необхідне зрошення безпосередньо біля кореневої системи.

Роторний розпилювач

Самі економічні моделі. Мають малий, середній і дальній радіус дії. Максимально можлива довжина струменя 20 метрів. Завдяки спеціальним форсунКАМ, вода розподіляється рівномірно по всій довжині поливу.

Імпульсний розпилювач

Незамінний на невеликій площі. Використовується для спрямованого поливу.

На сучасному ринку можна підібрати форсунки під будь-які можливості і потреби. Обертові, багатоструменеві із змінним кутом поливу. Головне, всі вони покликані полегшити працю людини і дозволити насолодитися приємним проведенням часу на дачі.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь