Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Чим скотч відрізняється від віскі?

Достаток напоїв, це, звичайно, добре, кожен може вибрати те, що йому подобається. Але разом з тим, багато хто починає плутатися в напоях і називати їх неправильно. Так, зовні дуже легко сплутати скотч і віскі, але напої все ж відрізняються один від одного і ми спробуємо в цьому розібратися.

Що являють собою напої?

Можна нескінченно довго сперечатися про те, якого ж роду віскі. Скажемо лише одне - сьогодні допускається як чоловічий, так і середній рід. Подають його тільки охолодженим. Міцність напою досягає 40-50 градусів. Витримується в дубових бочках, за рахунок чого отримує яскравий колір і аромат. Віскі може бути:

  1. Односолодовий - виготовлений тільки з ячменю.
  2. Купаж - готується з суміші зернових культур.

Скотч - це теж свого роду віскі, але виготовляють його виключно в Шотландії. Особливістю є спеціальна підготовка зерна, за рахунок чого напій набуває димний аромат. Прочитати про особливості скотчу можна здесь вже зараз.

Чим відрізняється скотч від віскі?

Таким чином, можна виділити першу відмінність: скотч це напій, який готують тільки в Шотландії. Всі інші варіації можуть називатися тільки віскі. Скотч, як говорилося раніше, готують на спеціальному зерні. При цьому ячмінь сушать не гарячим повітрям, а димом.

Витримують скотч в дубових хересових бочках. Тобто спочатку такі бочки застосовувалися для витримки білого вина. За рахунок цього скотч отримує пряний виноградний аромат.

Вважається, що через стінки бочки деяка частина скотча випаровується. Шотландці звуть її «частка ангелів».

Є різниця і в перегонці. Ірландський віскі, наприклад, передбачає потрійну перегонку, тоді як скотч готують за допомогою подвійної перегонки. Тому напої будуть відрізняється кольором, ароматом, смаком. Таким чином, можна зробити один висновок: скотч - це теж віскі, просто окремий його вид, який має свої особливості виготовлення.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь