Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як обрати фільтр для акваріуму

Ваш домашній акваріум є зменшеною копією природного водоймища. Саме його обмежені розміри і відсутність прямого сонячного світла, змушують акваріуміста вдаватися до використання додаткових пристроїв. Відсутність вітру змушує користуватися аераторами, відсутність сонця - світильниками. Обмежений обсяг домашньої водойми і дуже щільна посадка риб змушують вдаватися до фільтрації води. Як правильно вибрати ці прилади, купить фильтр для аквариума, і користуватися ними, ми розповімо в цій статті.

Устаткування для акваріума, що потрібно в першу чергу

В першу чергу необхідно встановити в акваріумі термометр і нагрівач. Вибір цих гаджетів має тільки одну складність: нескінченна кількість пропозицій різної вартості і самих різних виробників. Вибирайте виходячи зі своїх переваг за ціною і дизайну, спираючись на життєвий досвід у виборі виробника. Єдине, що вам необхідно враховувати, це вибір потужності нагрівача з міркування 10 Ватт на 10 літрів води.

І ще одна маленька порада: не купуйте нагрівачі потужніше 100 Ватт. Якщо обсяг акваріума вимагає більшої потужності - візьміть кілька нагрівачів.

Як обладнати акваріум аерацією

Процеси життєдіяльності живих організмів тісно пов'язані зі споживанням кисню і виділенням вуглекислого газу. Вважається, що джерелом кисню є рослини. Відомо, що рослини виділяють кисень на світлі і споживають його в темряві. Останні дослідження показали, що кількість виділеного і спожитого рослинами кисню приблизно дорівнює, і основним джерелом кисню в воді є аерація. У природних водоймах аерація здійснюється шляхом розчинення кисню у воді на поверхні водойм. Цей процес багаторазово посилюється вітром, що створює кращі умови для перемішування повітря і води.

В акваріумах, де освітлення набагато слабкіше сонячного і тривалість світлої частини доби становить менше 12 годин, рослини швидше є споживачами, ніж генераторами кисню. Несподівано, чи не так?

Щоб не перенавантажувати новачків зайвою інформацією, обмежимося практичними порадами щодо вибору компресора:

  1. продуктивність компресора вибирайте з розрахунку 0,5 л / год на літр води;
  2. зупиніть свій вибір на мембранному компресорі, як малошумному;
  3. приділіть увагу вибору розпилювача: чим дрібніше бульбашки повітря, тим краще розчинність газу у воді.

Як правильно обладнати акваріум фільтром

Спочатку кілька зауважень про основні різновиди фільтрів. Основний поділ відбувається за місцем їх установки. Є фільтри внутрішні, і є фільтри зовнішні. Внутрішні дещо простіше по влаштуванню і дешевші за ціною. Вони встановлюються безпосередньо в акваріум, важко піддаються маскуванню, порушують природність сприйняття підводного світу, і з цієї причини не прийнятні для справжніх естетів. До того ж вони мають обмежений функціонал: як правило, вони не виконують функцію біологічного очищення води.

Зовнішні фільтри встановлюються поза акваріумом, в тумбі, тому шумлять трохи менше і не псують картинку. Вони дорожчі, але мають відсік для біологічного очищення.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь