Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Негативний вплив соціальних мереж на ваше психічне здоров’я

Коли ви в останній раз були з сім’єю або друзями і не перевіряли ваш обліковий запис в Facebook або Instagram? Коли ви перебуваєте в гарному ресторані, ви приділяєте більше уваги натисканню на картинку з їжею, ніж їсте її? Коли ви завантажуєте фотографії, чи відчуваєте ви стрес, якщо не отримуєте значної кількості лайків або коментарів?

Технології можуть бути відмінною річчю, але є і зворотна сторона. Надмірне використання соціальних мереж може мати шкідливі наслідки. Багато вчених вже не раз відзначали, що інтернет-залежність вже не є чимось незвичайним і рідкісним. Але який саме негативний вплив здійснюють соціальні мережі на наше психічне здоров’я? Давайте розбиратися:

1. Приводять до зниження продуктивності. Хоча соціальні мережі можуть допомогти нам полегшити спілкування з іншими людьми протягом дня, вони також можуть відволікати нашу увагу від завдань, які стоїть перед нами і заважати нашій продуктивності. Якщо ви працюєте, постійно переглядаючи останні повідомлення в Facebook, то швидше за все ви не повністю зосереджені на роботі, яку робите. Ви ставите під загрозу якість і точність своєї роботи, що в кінцевому підсумку призведе до зниження загальної продуктивності. До речі, радимо вам прочитати статтю за даним посиланням https://www.2000.ua/novosti/ukraina_novosti/negativno-vlijayut-na-ukraincev-u-zelenskogo-rekomenduyut-i-dalee-blokirovat-vk-i-odnoklassniki.htm вже зараз.

2. Сприяють неробству і знижують фізичну активність. Якщо ви проводите весь свій вільний час в соціальних мережах, ви не тільки будете непродуктивними, але і неактивними. Для вашого тіла і розуму важливо час від часу переривати використання соціальних мереж і займатися фізичними вправами. Вправи збільшують приплив ендорфінів і крові до мозку, що допоможе вам зберегти здоров’я, як розумове так і фізичне.

3. Створюють відчуття неповноцінності. Постійний доступ до соціальних мереж означає, що ви завжди підключені до того, що роблять всі інші — весь час. Отже, ви постійно порівнюєте себе з усіма — весь час. Але те, що ви насправді бачите, — це все гламурні знімки, а потім порівнюєте себе з ними, через що ви відчуваєте себе неповноцінними. Пам’ятайте, що люди часто викладають ідеальні уявлення про себе. Це далеко не те чим вони є насправді.

4. Змушують вас відчувати себе ізольованими. Можливо, ми кожен день «спілкуємося» з нашими онлайн-друзями, але спілкування в Facebook не те ж саме, що зустріч за чашкою кави і особиста зустріч в цілому. Завдяки веб-сайтам в соціальних мережах взаємодія з іншими людьми стала набагато простішою, але фізично ми проводимо все менше і менше часу з іншими людьми. Коли ми не проводимо час з людьми віч-на-віч, нам не вистачає фізичного зв’язку, що може привести до відчуття самотності та ізоляції.

5. Приводять до антисоціальної поведінки. Трата всього вашого часу на спілкування в Інтернеті не тільки призводить до ізоляції, але також забирає час, який ви в іншому випадку витратили б на спілкування і знайомство з «справжніми» людьми в «реальному середовищі». Багато друзів в соціальних мережах не обов’язково означає, що у вас найкраще соціальне життя, і для підтримки дружніх відносин потрібна реальнеа соціальна взаємодія (а не віртуальна).

6. Викликають звикання. Тепер ми використовуємо соціальні мережі, щоб отримувати новини, грати в ігри, спілкуватися з друзями або просто вбивати час. Люди витрачають стільки часу на соціальні мережі, що це починає заважати їхньому житті. Знову і знову протягом дня вони відчувають необхідність щось опублікувати або перевірити, що публікують інші. Дослідження показали, що використання соціальних мереж може викликати звикання. Причому симптоми від такого звикання вкрай схожі з симптомами справжніх наркотиків. Деякі люди починають впадати в депресію, якщо їх позбавити доступу до них. Такі відхилення буває іноді навіть складніше лікувати ніж наркотичне звикання від «звичайних» наркотиків, так як воно не пов’язане з хімічними сполуками в нашому організмі.

Використання сайтів соціальних мереж може бути корисним досвідом, щоб поліпшити життя людини. Це може допомогти нам возз’єднатися з людьми, з якими ми втратили зв’язок багато років тому, рекламувати наш бізнес, донести інформацію про різні події і підтримувати зв’язок між нами на відстані. Проте, дослідження показали, що надмірне використання соціальних мереж може завдати шкоди вашому психічному здоров’ю, і час від часу необхідно робити перерви, щоб підвищити ваше психологічне благополуччя. Спробуйте зробити невелику перерву, і подивіться, як ваше самопочуття поліпшиться.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий