Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Що потрібно для реєстрації товарного знака в Україні?

Торгові або товарні марки захищають слова, фрази, графіку, символи та інші засоби, призначені для маркування компанії, її продуктів і / або послуг таким чином, щоб відрізняти цей бренд від конкурентів.

Для чого потрібно реєструвати товарну марку?

Символ товарного знака (TM) використовується для позначення того, що слово (фраза), зображення і т.д. заявлені конкретною компанією як товарна марка. Тим не менш, важливо розуміти, що без офіційної реєстрації товарного знака ніяких прав на нього у компанії немає.

Деякі підприємці вирішують зареєструвати торгову марку тільки як виконання одного з обов’язкових умов для реєстрації домену в зоні .ua, інші ж хочуть захистити свій бізнес від копіювання конкурентами, а треті можливо вирішили постати на міжнародному ринку і розглядають реєстрацію торгового знака в Україні тільки як складову на шляху до реєстрації міжнародної товарної за Мадридською схемою.

Яку інформацію ви повинні надати для подачі заявки на товарний знак?

Деякі частини заявки на реєстрацію товарної марки зажадають стратегічних роздумів, тому перед подачею ретельно продумайте ці конкретні питання (деталі тут zkg.ua).

Словесний знак, логотип або і те, і інше?

Перш за все, ми повинні визначити, чи хочете ви захистити формулювання безвідносно до будь-якого дизайну. Якщо це так, Ви повинні подати заявку на словесний знак в стандартному символьному форматі, де Ви просто вводите букви і будь-які допустимі символи (наприклад ,! @ # $% & * + =).

Якщо ви хочете подати заявку на логотип, який може містити будь-які елементи дизайну разом з формулюваннями певного шрифту або стилізовані, то Ви повинні подати заявку на дизайн знака. Вам буде потрібно файл JPG з міткою або в кольоровому, або в чорно-білому форматі.

Як правило, рекомендується подавати дизайнерські знаки в чорно-білому вигляді без претензій на колір, що дозволить вам надалі використовувати будь-які кольори, коли ви фактично використовуєте знак при реалізації ваших товарів або послуг.

Звичайно, у вас є можливість подати заявку як на словесний знак, так і на знак дизайну, заповнивши дві окремі заявки.

Пам’ятайте, що торговельною маркою не можуть бути загальновживані слова, які використовуються як позначення товарів і послуг певного виду, або загальновживані символи і терміни. Наприклад, Юристи або Хліб

Зареєструвати товарну марку в Україні завдяки профільним організаціям та юридичним компаніям сьогодні не складає великих зусиль. Вартість послуг також є вельми доступною в порівнянні з можливими втратами через нечесну конкуренцію.

Якщо заявник є компанією, вам необхідно вказати:

  1. тип організації (наприклад, акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю і т. Д.)
  2. статус
  3. Поштова адреса
  4. ім’я та посаду особи, яка уповноважується на підписання заявку на товарний знак

Якщо заявник є фізичною особою, вам необхідно вказати:

  1. ПІБ людини
  2. громадянство

Якщо ви збираєтеся створювати компанію, ви можете подати заявку на товарний знак до або після утворення особи. Як правило, рекомендується почекати до реєстрації вашої організації, перш ніж подавати заявку на товарний знак, особливо якщо ви плануєте подати заявку на намір використовувати ТМ.

Врахуйте, що правила реєстрації товарних марок не допускають передачу права від одного власника до іншого до видачі свідоцтва про використання.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.