Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Причини харчових отруєнь

При отруєнні зіпсованими харчовими продуктами, наприклад, тортом або тістечком відбувається бактеріальне розмноження і виділення отрут, що потрапили з їжею. Воно триває і в порожнині кишечника, викликаючи ознаки інтоксикації.

При вживанні одної і тої ж страви, може бути ситуація, коли одна людина отруїться, а інша — не відзначить виникнення навіть найменших симптомів. Причина — в нерівномірності розподілу бактеріальних колоній по всьому об’єму страви.

Як визначити отруєння

Щоб почати надавати допомогу потерпілому в домашніх умовах, необхідно знати, за якими ознаками визначати харчове отруєння.

До них відносяться:

 1. Часта діарея, може відзначатися по 3-4 рази за одну годину.
 2. Нудота, потяг до блювання, але сама блювота зустрічається рідко.
 3. Загальна слабкість.
 4. Неприємні відчуття в животі.
 5. Підвищення температури, незначне.
 6. Виступає холодний піт на шкірі.
 7. Стан хворого не критичний, але дуже неприємний.

Якщо симптоми значно загострені, причина може бути в сальмонельозі, при якому необхідно звертатися до лікаря. Найнебезпечніше з харчових отруєння захворювання — ботулізм. Викликається ботулінічний токсин, що виробляється в домашніх консервах, приготованих по неправильній технології. Цей токсин викликає порушення в діяльності нервової системи. Можуть відзначатися спотворення зору, ускладненість мови.

Коли симптоми отруєння виявляються загостреними, супроводжуються хворобливими відчуттями в області печінки або нирок, порушеннями роботи нервової системи або утрудненим диханням, необхідно телефонувати в швидку допомогу, а не намагатися робити з цим щось самостійно.

Як розвивається харчове отруєння

З моменту потрапляння в кишечник зіпсованого продукту до моменту, коли проявляється симптоматика, проходить не більше доби. В середньому інкубаційний період складає кілька годин. Початкова стадія протікає у вигляді гострого розладу травлення.

При харчовому отруєнні бувають такі явища:

 1. Поява високої температури тіла.
 2. Гіпотонія (знижений артеріальний тиск).
 3. Нудота і рефлекторне скорочення черевних м’язів і діафрагмфи, що приводить до блювоти.
 4. Часте випорожнення кишечника і рідкий стілець.

Ця клініка є наслідком порушеного всмоктування рідини в товстому кишечнику. Сильні болі і кишкові спазми — результат дії токсинів на клітини слизової оболонки в шлунково-кишковому тракті. Організм хворого відчуває нестачу харчування і зневоднення, відбувається порушення вуглеводного і білкового обміну. В такому стані організму все складніше боротися з отруєнням.

Харчове отруєння: допомога і лікування в домашніх умовах

Що робити при отруєнні їжею? При сильній інтоксикації необхідно в першу чергу викликати швидку допомогу. За час, який лікарі будуть їхати, важливо допомогти отруївся полегшити симптоми і уникнути погіршення стану. Першу медичну допомогу необхідно надавати і при несильних отруєннях, коли викликати лікарів немає необхідності, достатньо прийняти ніфуроксазид інструкція за посиланням.

Хворому потрібно забезпечити постільний режим і повний спокій. Лягати краще на бік, так як при розвитку нудоти і блювоти можна захлинутися блювотними масами. Далі слід зробити промивання шлунка, для цього хворому потрібно пити багато рідини (води або содового розчину, розчину марганцівки) до тих пір, поки в блювоті буде тільки вода — це обов’язковий етап усунення сильного синдрому інтоксикації.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.