Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Вибираємо біотуалет для дачі без запаху і відкачування

Наявність туалету на дачі (або в будь-якому іншому приватному будинку) - це мінімальний фактор для забезпечення комфортного проживання, тому його облаштуванням слід займатися в першу чергу. Але чи існують біотуалети для дачі без запаху і відкачування, що вимагають мінімального обслуговування? Або як можна вийти з ситуації, якщо підключитися до централізованої каналізації немає можливості або ж облаштування повноцінного септика не є можливим?

Що таке біотуалет?

Біотуалет - це сантехнічний пристрій, який виконує завдання утилізації та переробки твердих, рідких каналізаційних відходів (продуктів життєдіяльності людини) для їх подальшого використання в якості добрива (компосту). Також він забезпечується клапаном зворотного ходу, що перешкоджає поширенню запаху. Придбати біотуалет можна тут: https://yaprofi.ua/products/santehnika/santehnika-ulichnaya/biotualet/zaporozhe.

Загальний принцип роботи всіх біотуалетів наступний:

  1. Стоки з допомогою природного або примусового змиву потрапляють у відстійник, що закривається клапаном зворотного ходу.
  2. У відстійнику відходи поділяються на рідкі та тверді (останні осідають на дно).
  3. Відходи обробляються торфом або бактеріальними препаратами, які і сприяють розщепленню, переробці каналізаційних стоків до речовин, які стають не токсичними і не поширюють неприємний запах (гумус і вода).
  4. Відстояні і перероблені відходи виводяться в загальний стік каналізації (або дренажний поле).

Єдиний нюанс: в мобільних біотуалетах (в яких збірник для відходів менше 20 літрів) замість відводу в каналізацію доводиться вручну очищати контейнер від перероблених фекалій (але неприємного запаху при цьому також не буде).

Класифікація біотуалетів

Біотуалети: Існує 3 основні варіації таких туалетів:

  1. Торфяной;
  2. Електричний;
  3. Хімічний.

Торф'яні. Найпоширеніші і в той же час дешеві у використанні. Каналізаційні відходи в них порційно обробляються спеціальним торфом, в складі якого є бактерії. Вони і переробляють кал, похідні аміаку (саме вони дають той самий неприємний запах) до компосту.

Електричні. Досить популярні в США, Європі, в РФ зустрічаються рідко. Принцип їх роботи заснований на поділі всіх каналізаційних відходів на рідкі та тверді. Перші згодом дренируются в грунт (або в спеціальний збірник), другі - висушуються за допомогою нагрівального елементу (початковий обсяг відходів зменшується практично на 97%), а далі використовуються як добриво. У таких біотуалетів є 2 незначних недоліки: запах частково залишається (буде потрібно якісна вентиляція), а також на вихід дренажу необхідно ставити фільтр (або відводити в воду в додатковий септик, де відходи повторно обробляються бактеріями). Тобто облаштування відкачування все ж потрібно.

Хімічні. Практично всі моделі хімічних біотуалетів - це мобільні унітази з невеликим збірником і хімічним реактивом для знезараження. Такі підійдуть для дачі, якої вкрай рідко користуються (або якщо в будинку проживає інвалід, який не може користуватися основним туалетом). Вимагає регулярного чищення і дозаправки реагентом (склад того самого реагенту виробниками не відкривається, але залишкові продукти використовувати як компост не можна).Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь