Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Міні-трактори та мототрактора: відмінності і особливості вибору

Міні- і мототрактори з кожним роком стають дедалі популярнішими. Компактні, маневрені, їх можна агрегатувати з різним обладнанням для обробки грунту, транспортування вантажів. Ця техніка дуже затребувана серед фермерів, власників великих приватних угідь, її широко використовують для механізації праці. Однак не всі користувачі розуміють різницю між мото- і міні-трактором на сайті gardenshop.ua/mototraktory.html, де можна купить мототрактор. Багато хто помилково вважає, що це слова-синоніми. Слід розібратися детальніше і вивчити характеристики спецтехніки, перш ніж звертатися в магазин мототракторов. Визначимося з основними відмінностями і поняттями.

Особливості міні-тракторів

Так називається особливий клас малогабаритної спецтехніки. Від звичайних тракторів вони відрізняються тільки розміром і меншою продуктивністю. Зазвичай потужність таких машин близько 50 л. с. Такого показника досить, щоб забезпечити ефективність роботи на полях, площею до 20 га.

Міні-трактори оснащуються надійним мотором: бензиновим або дизельним. Обов’язково передбачені оглядові дзеркала, потужне освітлення тощо. Їх можна оснащувати різним навісним знаряддям для обробітку грунту.

Характеристики мототрактора

Основна різниця — в конструкції. На відміну від моделей міні, які практично є зменшеною версією великогабаритних машин, ця техніка є «родичкою» мотоблока. Однак, на відміну від останнього, більш тюнінгована.

Характерною рисою мототракторов є їх практичність. Вони менш вибагливі до умов експлуатації, більш доступні в ремонті. Потужність таких машини становить 10-25 кінських сил. Вони оптимально підходять для обробки ділянок площею до 10 га.

Принципові відмінності

Міні- і мототрактори дійсно потрібна річ в приватних і фермерських господарствах. Механізація праці істотно прискорює і полегшує роботи по вирощуванню грунту, заготівлі кормів, перевезення продукції. Однак, щоб до кінця визначитися, який вид спецтехніки вибрати, слід детально вивчити їх характеристики і відмінності:

  1. Потужність двигуна. У сучасних міні-тракторів вона може досягати 54 л. с., а у моделей мототехніки — до 24 к.с.
  2. Кількість циліндрів. На мототракторах зазвичай встановлений 1, а на міні — до 4.
  3. Привід. На мототехніки — на 1 вісь, а міні-трактора — повнопривідні.
  4. Трансмісія. У мототракторах передача крутного моменту здійснюється через клиноременную передачу, а на міні встановлено карданний вал.
  5. Противагу. На мототрактора їх не встановлюють, оскільки рама цих машин не витримає подібних навантажень.

У міні-техніки рама посилена. За рахунок цього їх можна агрегатувати з різним навісним обладнанням (плугами, культиваторами, фрезами, почворезамі), що значно розширює функціональність цих машин.

Особливості вибору

Збираючись купити в господарство техніку, важливо враховувати умови її експлуатації і передбачувані навантаження. Ці параметри допоможуть визначитися з типом спецмашини. Основні орієнтири включають:

  1. розмір ділянки. Якщо він більше 10 га — варто підібрати мінітрактор, для невеликих володінь буде досить мототехніки;
  2. рельєф ділянки. Якщо місцевість горбиста і неоднорідна, то мототрактор підійде краще, міні програє в маневреності, складніше буде обробити зони біля насаджень;
  3. можливість обслуговування. Спецмашини на основі мотоблоків менш вимогливі до умов експлуатації та доступніше в ремонті.

Звернути увагу необхідно і на вартість. Міні-трактори дорожче. Однак вони потужніші і більш функціональні. Мототехніка доступніше, хоча по продуктивності на великих ділянках поступається. У будь-якому випадку при покупці спецмашини варто проконсультуватися з фахівцем, порівняти характеристики різних пристроїв і моделей.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий