Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Система туманоутворення: для чого вона потрібна?

В Україні системи утворення штучного туману на даний момент поширені не дуже широко, проте придивитися до цих систем варто, це цікаво, красиво і заворожуюче.

Системи туманоутворення, які представлені на сайті https://sistemy-tumana.com, створені для того, щоб допомогти людям рятуватися від спеки на вулиці. За допомогою них перебування на спеці, навіть при температурі +45 градусів, буде цілком комфортним.

Системи утворення туману можна встановлювати в теплицях для створення оптимальних умов вирощування і росту рослин, що дозволяє отримати багатий врожай. Часто служать доповненням до крапельного і автоматичного поливу.

Але звичайно це, не всі області застосування таких систем. Вони прекрасно впишуться в інтер’єр тераси або веранди, їх можна розмістити на даху відкритої альтанки або навіть просто біля басейну в заміському будинку.

Що таке туманоутворення?

По суті — це вентилятор з подачею води через форсунки. Для великих територій система дещо ускладнюється, являє собою насос і туби з форсунками, які виробляють водяні краплі — а це і є штучний туман.

Система працює при температурі від +29 до +45 градусів і вологості повітря від 40% до 80%. Тим самим, можна знизити температуру на 10-15 градусів. Вологість підвищується, але незначно.

Види систем туманоутворення:

 1. Низького тиску. Краплі води досить великі — близько 100 мікрон. Такі краплі в повітрі повністю не випаровуються. Подібні системи виявляться корисними біля рослин, адже неповне випаровування крапель дозволить зволожувати ґрунт.
 2. Високого тиску. Краплі води мають не більше 1-15 мікрон. Такі крапельки повністю випаровуються, не роблячи поверхні, розташовані поруч, мокрими. Підходять для веранд, альтанок з садовими меблями.

Приклади, як використовувати системи туманоутворення

По суті, використовувати системи туманоутворення можна на будь-якій поверхні. Наприклад, чотири форсунки ставляться по кутах альтанки, створюючи при цьому завісу з туману. Також можна і оточити басейн або велику терасу.

Користь (плюси) системи:

 1. Туманна завіса відлякує комах;
 2. Не дозволить проникнути всередину створеного простору сухому, гарячому повітрю і пилу;
 3. Комфортна атмосфера для відпочинку;
 4. Користь для рослин;
 5. Естетична складова.

Мінуси системи:

 1. Висока вартість (ціна + монтаж);
 2. Самостійно встановити складно, так як потрібен правильний підхід до проектування і монтажу;
 3. Витрата води та електроенергії.

Однак, незважаючи на зазначені мінуси, придивитися до таких систем охолодження, як туманоутворювачі, все ж варто. Без сумніву, будь-який ландшафтний дизайнер порадить придбати систему туманоутворення — це стане корисним придбанням для заміського будинку і поліпшить ландшафтний дизайн ділянки.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


One thought on “Система туманоутворення: для чого вона потрібна?

 1. Oleksiy Manoylo

  Дякуємо вам за корисну інформацію. Раді будемо співпрацювати по облаштування наших проектів системами туманоутворення. Пропозиції просимо надсилати на адресу нашого сайту noviy-sad.com.ua

Добавить комментарий