Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати світлодіодну лампу? Параметри, про які ви навряд чи чули.

У цій публікації, я розкрию вам секрети маркування світлодіодних ламп.

Лампа, це складне джерело світла, що має безліч характеристик, в яких я допоможу вам розібратися.

Почнемо з характеристик, на які ми насамперед звертаємо увагу, коли обираємо якісні led светильники Оптима:

  1. напруга
  2. тип колби
  3. цоколь

Напруга в мережі 220 вольт. Якщо лампа стандартна, то тут питань не виникає. Якщо ж лампа призначена для невеликих точкових світильників, напруга її буде 12 вольт.

Форма колби, так само як і цоколь, залежить від параметрів світильника.

Потужність. Наприклад, на 1 і 2 лампі, це 13 Вт. Потужність - це споживана величина і при однакових показниках лампи випромінюють світло по-різному.

Звернемося до наступного параметру - світловий потік. На першій лампі 1150, а на другий 1040. Чим більше світловий потік, тим яскравіше світло.

Наступна характеристика - колірна температура. Тобто, колір світіння лампи. Цей параметр вимірюється в Кельвінах.

  1. Жовте світло - від 2.700 до 3000 кельвінів.
  2. Біле світло - близько 4000 кельвінів.
  3. Блакитне, денне світло - більше 6000 кельвінів.

Індекс передачі кольору. Він впливає на сприйняття. Тобто, показує ступінь спотворення кольору. Уважно, не плутаємо його з колірною температурою. За еталон колірної передачі, звикли приймати сонячне світло. Він дорівнює 100. Якщо це лампа розжарювання - то індекс буде 90, а у світлодіодних ламп цей показник більш 80. На коробці виробника такий параметр позначається - Ra.

Пульсація. Це здоров'я ваших очей. Вибирайте лампи з відсутністю пульсації, або з найменшим показником.

Кут світлового потоку. У стандартних світлодіодних ламп цей показник близько 250 градусів. Це пояснюється розташуванням світлодіодів в площині.

Максимальний кут світлового потоку досягається у філаментних світлодіодних ламп - 360 градусів.

Строк служби. У нашому випадку 25-30 тисяч годин. Це характеристика визначається якістю збірки лампи. Термін вказується при обліку використання лампи близько 3 годин на день.

Варто звернути увагу на якість радіатора. Він виготовляється з пластика, алюмінію або кераміки. Радіатор необхідний для відведення тепла при роботі лампи. Кращим варіантом вважається алюмінієвий або керамічний радіатор з ребрами.

Виробник. Більшість ламп виробляються в Китаї, але якість збірки і комплектуючі розрізняються. Не робіть вибір на користь підозріло дешевої лампи.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь