Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як правильно фільтрувати інформацію

На сьогодні інформаційні технології багато в чому стануть засобом психологічного поневолення людини.

У сучасному світі телеканали і газети часто стали рупорами певних політичних сил. І об'єктивності або правдивості в них залишилося дуже мало. Їх головним завданням є виконання програми, вигідною спонсору даного ЗМІ, по впливу на масову свідомість. Актуальні новини України - за посиланням.

Про це говорить і фундаментальний закон розвитку західної журналістики - Public Relations (в пер. З англ. Публічні відносини). Дефініція (визначення) терміна «паблік рілейшнз» (скорочено «піар») така: технології створення і впровадження при суспільно-економічних і політичних системах конкуренції образу об'єкта в ціннісний ряд соціальної групи, з метою закріплення цього образу як ідеального і необхідного в житті.

Тобто створення в свідомості людей певного стереотипу, вигідного тієї чи іншої групи людей, без якого сучасна людина не зможе обійтися. Це може бути все що завгодно - від порошку «Тайд» і «Макдональдсов» до війни в окремо взятій державі.

Рекомендую подивитися художній фільм «Шахрайство або хвіст, який виляє собакою» американського режисера Баррі Левінсона за мотивами книги Ларрі Бейнхарта «Американський герой». У цьому кінотворі дуже точно розкриваються «піар» -технології і кухня ЗМІ показується зсередини. Дуже розумний і протверезний фільм. Також в цьому сенсі цікава документальна кінострічка Майкла Мура «Фаренгейт 9/11», що отримала «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю в 2004 році.

Потрібно зрозуміти, що сьогодні новини стали дуже далекі від реальності. Вони вмілою рукою перетворені в телетеатр, де підтасовуються факти і розігруються вистави, вигідні господарям каналів. Вони майже не мають нічого спільного з правдою буття.

Думати по-іншому було б дуже наївно. Тому, дорогі брати і сестри, хочеться закликати всіх нас навчитися «фільтрувати» новини, як художні твори ЗМІ. Нам слід навчитися зіставляти факти, аналізувати, але не заковтувати емоційний гачок, запропонований в телерепортажах. Тому що так і до інфаркту недалеко. Будемо пам'ятати, що нам, православним християнам, слід навчитися берегти свою внутрішню людину (т. Е. Душу) від зовнішніх потрясінь, які виливаються на нас у вигляді гігантського інформаційного цунамі.

Хочеться процитувати слова преподобного Никодима Святогорца з книги «Невидима брань»: «Сказання про колишнього і нові відомості про буває так мимо йдуть тебе, і все перевороти в світі, і царства постанова буде тебе такими, як би їх зовсім не було, а коли хтось принесе тобі їх, відвернувся від нього і далеко отрей їх від свого серця і уяви. Слухай, що говорить святитель Василь: "Хай буде тобі гірким споживанням слухання мирських звісток і сотами меду оповіді чоловіків преподобних»; прислухайся й тому, що віщає пророк Давид: поведаша мені законопреступніци знущання, але не яко закон Твій, Господи (Пс. 118: 85). Возлюби же слухати лише духовним і небесним речей і вивчати їх і що нічогоЕсли вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь