Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Принцип дії спортивних тейпів

Спортивні тейпи — що це за білі пластирі?

Різновиди спортивних тейпів

Зараз на ринку спортивних товарів представлено чотири основних види спортивних тейпов: еластичні, нееластичні, когезивних і адгезивні. Нееластичні тейпи є класичними і при формуванні пов’язки використовуються як основа для всього тейпа. Вони складаються з 100% бавовни, що не дає їм тягнутися, про що і говорить їх назва. Еластичні тейпи самі функціонально зручні та практичні тейпи. Вони тягнутися в поздовжньому напрямку, що дає можливість більш сильного стиснення і більш ретельного контролю при постановці.

Адгезивні (клейкі) тейпи хороші тим, що вони мають здатність дуже добре приклеюватися до будь-яких поверхонь, включаючи свою власну зовнішню сторону, що робить пов’язку набагато міцніше. Їх практично використовувати в інтенсивних видах спорту, коли рухливість і пітливість підвищені. Когезивних тейпи найменш використовувані види спортивних тейпов, так як вони не є особливо практичними в застосуванні. Вони клеяться тільки самі до себе, що дозволяє їх використовувати як основу для пов’язок з інших матеріалів.

В яких випадках застосовують?

Спортивне тейпування застосовується при пошкодженнях опорно-рухового апарату. Нанесення тейпа може здійснюватися тільки фахівцем: лікарем, тренером або ж людиною, які закінчили курси. Застосування тейпов дозволяє іммобілізувати суглоб, що дає йому можливість повернутися до звичайного функціонування швидше і приємніше. Для різних суглобів існують свої методи застосування, різні в залежності від ступеня і локалізації пошкодження. Ефективність даної методики досягається завдяки безпосередньому впливу пластиру на:

  1. запобігання непотрібних рухів, які можуть привести до погіршення стану;
  2. збереження обмінних процесів в місці пов’язки;
  3. фіксація суглоба в необхідному і фізіологічно правильному положенні;
  4. можливість постійного контролю за місцем ушкодження, завдяки мабуть доступу до нього;
  5. повернення до активного способу життя через короткий час, так як використання тейпа можливо вже на ранніх етапах реабілітації.

Спортивні тейпи надають свою допомогу завдяки тому, що вони иммобилизують ділянку, на якій закріплені, даючи їй можливість повністю розслабитися. У «відпочиваючому» місці процеси регенерації і відновлення будуть проходити швидше, а час повернення до тренувань буде укорочено. У профілактичних цілях спортивні тейпи використовуються на суглобах, схильних до підвищеного травматизму. При нанесенні і застосуванні спортивних пластирів необходімо не забувати про певні принципи, виконуючи які ефективність буде вище:

1. Першим і найважливішим є точна впевненість в необхідності застосування даної методики, тобто необхідно правильно поставити діагноз і анамнез захворювання;

2. Місце, на яке буде клеїться тейп Ares Tapes, має бути підготовлено — зайве волосся видалити (бажано не бритвою, так як в подряпини може потрапити інфекція), шкіру знежирити і витерти насухо;

3. Перед накладенням тейпа зафіксувати суглоб в потрібному положенні;

4. Використання тільки пластирів з якісних матеріалів;

5. Наклеювання пластиру має відбуватися максимально швидко і в той же час ретельно. Після нанесення слід ще раз перевірити якість тейпірованіе;

6. Під час всього процесу тейпірованіе постійно підтримуваний контакт з пацієнтом для того, щоб не доставляти додатковий дискомфорт і максимально краще накласти тейп;

7. Видалення пластиру проводиться акуратно, без додаткового травматизмуЕсли вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *