Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Переваги зеленого тарифу в Україні

«Зелений тариф» — в Україні це гарантований тариф, за яким держава зобов’язується викуповувати у населення електроенергію до 01.01.2030 року, вироблену на базі поновлюваних джерел енергії, таких як: сонячні панелі і вітрогенераторні установки. В цьому і є основні переваги зеленого тарифа.

Переваги зеленого тарифа

Тобто, якщо ви вробляєте електроенергію у себе вдома, встановивши при цьому, сонячні батареї або вітрогенератор, держава буде викуповувати у вас вироблену електроенергію за простою формулою (Обсяг виробленої електроенергії за місяць — Обсяг споживання вашого домогосподарства), весь надлишок викуповується за «зеленим тарифом», розрахунок проводиться щомісячно (процедура оформлення зеленого тарифу тут). ВР України, Закон «Про електроенергетику» від 16.10.1997 N 575/97-ВР

Вартість викупу електроенергії за зеленим тарифом

Держава розділила кілька періодів на викуп електроенергії, з відповідними цінами за кВт / год:

 1. 01.01.2016 — 31.12.2016 вартість 0,19 €
 2. 01.01.2017 — 31.12.2019 вартість 0,18 €
 3. 01.01.2020 — 31.12.2024 вартість 0,16 €
 4. 01.01.2025 — 31.12.2030 вартість 0,14 €

Які СЕС беруть участь в програмі зеленого тарифу?

На законодавчому рівні дозволено встановлювати СЕС для домашніх господарств потужністю не більше 30 кВт. Установка таких станцій дозволена на покрівлях будинків, на грунті і металоконструкціях. Детальніше можна дізнатись тут: kbenergy.com.ua/green-tarif.

Скільки я зароблю за рік?

Ми наведемо загальні цифри на найпоширеніші проекти:

 1. СЕС потужністю 10 кВт — 1900 €
 2. СЕС потужністю 30 кВт — 5700 €

Термін окупності проекту залежить від його потужності: від 4 до 6 років.

Оформлення зеленого тарифу

Володарі домашніх автономних електростанцій отримують масу переваг, серед яких, одним з головних є, можливість заробляти на, виробленої енергії. З 2015 в Україні стало реальним оформлення «Зеленого тарифу». Це поняття має на увазі особливий тариф для приватних споживачів, суттю якого є реалізація державі електроенергії, виробленої з енергії сонця, отриманої за допомогою сонячних батарей (панелей).

Залежно від того фізичною або юридичною особою є «постачальник» енергії, державою ставляться певні умови для реалізації функціонування автономної електросистеми за «зеленим тарифом».

Оформлення «Зеленого тарифу» для приватних осіб

Для приватних осіб процедура підключення «зеленого тарифу» більш лояльна і включає в себе:

 1. обмеження загальної потужності сонячних батарей — не більше 30 кВт;
 2. ратифікація схеми підключення генерується установки;
 3. наявність банківського рахунку;
 4. придбання і підключення пристрою вузла обліку електроенергії;
 5. надання рахунку від Обленерго на оплату послуг з облаштування вузла обліку;
 6. підписання договору з Обленерго про купівлю-продаж продуктів вироблених за допомогою поновлюваних джерелах енергії.

Про вартість підключення за «Зеленим тарифом»

Вартість підключення послуги «зелений тариф» Україна формується з вартості придбання та підключення додаткових пристроїв сонячної електростанції, а так само підготовки і оформлення всіх нормативно-правових документів. Компанія KB Energy допоможе Вам економити 100% Вашого часу до 50% Ваших коштів, взявши на себе всі нюанси реалізації проекту.

Щоб отримати більш точну інформацію щодо «Зеленого тарифу», зверніться до наших менеджерів заповнивши спеціальну форму на сайтіЕсли вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий