Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Що подивитись вдома ввечері

Відчуття, що на карантині не виходив нічого важливого і цікавого, пов'язане з тим, що кінотеатри чотири місяці були закриті на ключку. Однак це відчуття оманливе: під час самоізоляції світ побачила маса класних (в тому числі жанрових) фільмів, а пандемія прискорила те, що і так було очевидно: зростання впливу стрімінгових відеосервісів (не тільки на Заході, а й в СНД) і звуження кінотеатрального вікна (швидше за все, цифрові прем'єри среднебюджетних картин тепер будуть відбуватися значно швидше).

Однак, незважаючи на те, що цифрове кіномайбутнє настало трохи швидше, ніж очікувалося, ситуація із закриттям кінотеатрів, навпаки, викликала гостре відчуття дежавю і перенесла в минуле. Вся справа в тому, що цей ковідний локдаун в сфері кінобізнесу моторошно нагадує кінотеатральний простий 1990-х в СНД - тільки тоді замість стрімінга були відеокасети, а фільми на VHS були схожі на кота в мішку - часто не було зрозуміло, чого від них очікувати.

Безмежна ніч

детектив, фантастика, драма
Стилізований під «Сутінкову зону» грандіозний сайфай. Більше цікавих кіноновинок - на сайті https://blu-ray-shop.com.ua.
Абсолютно чудовий, для різноманітності, дебют - знятий за три копійки фільм про контакт з прибульцями. 1950-ті роки, крихітне містечко в Нью-Мексико, ввечері майже всі жителі збираються в школі на першій в сезоні баскетбольної грі, а тим часом двоє молодих людей, самовпевнений радіодіджей і його приятелька, яка працює телефонним оператором, чують дивні перешкоди, що засмічують ефір. Фільм оформлений як епізод старого телешоу в дусі «Сутінкової зони», але це не стилізація під бі-муві 50-х, а діалог з ними і натхненна, який завше дивувати і парадоксально сучасна фантазія на головні теми тієї епохи: очікування технологічного прориву (герої , зокрема, смішно сперечаються про смартфони), боязнь вторгнення - чи то комуністичного, то чи інопланетного, - захват і жах перед невідомим.

П'ятеро однієї крові

драма, військовий
«Апокаліпсис сьогодні» на чорному свеге
Четверо чорних корешей, в'єтнамських ветеранів (Делрой Ліндо, Кларк Пітерс, Норм Льюїс і Ісайя Уітлок-мл.), Плюс син одного з них (Джонатан Мейджорс) повертаються в джунглі Сайгона, щоб знайти останки свого бойового командира (Чедвік Боузман) і ящик цереушного золота, який вони приберегли на чорний день.

Останні і перші люди

фантастика
Гіпнотизуюча, медитативна, мінімалістська і звукозорових симфонія Йоханна Йоханнссон
Режисерський дебют раптово помер ісландського композитора Йоханна Йоханнссон, який писав музику до фільмів Дені Вільнева ( «Полонянки», «Вбивця», «Прибуття») і «Менді». Екранізація впливового науково-фантастичного роману «Останні і перші люди: Історія довколишнього і далекого майбутнього» Олаф Стейплдон, що розповідає про захід людської цивілізації. За формою - щось середнє між відеоартом і постдрамой. У кадрі немає людей, тільки кам'яні споруди, будівлі і мальовнича природа. В іншому - це неймовірна, абсолютно фантастична картина, що зачаровує, медитативний, здебільшого чуттєвий, але і також інтелектуальний досвід (точніше, experience!).Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь