Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Навіщо потрібні дизельні генератори?

Дизельні генератори - спеціальні автономні пристрої, призначені для вироблення електроенергії. Вони використовуються в будівельній, промисловій і комерційній галузях, а також в МНС, військовій сфері, медицині. ДГУ (дизель-генераторні установки) малої потужності відмінно підходять для застосування в побуті.

Зазвичай дизельні електростанції використовують в місцях, де центральне енергопостачання працює з перебоями або повністю відсутній. ДГУ можуть виконувати функцію головного чи другорядного (запасного) джерела електрики.

Як працюють дизельні генератори?

Електрогенератори дизельного типу - пристрої, які функціонують за принципом перетворення механічної енергії в електричний струм. Паливо, яке згорає в циліндрі, стимулює обертання рухомого вала, який розкручує ротор.

ДГУ складаються з наступних компонентів:

  1. двигуна внутрішнього згоряння, що працює на дизельному пальному;
  2. систем паливної та повітряної подачі;
  3. охолоджувальної системи;
  4. синхронного або асинхронного електрогенератора;
  5. ЕБУ (електронного блоку управління);
  6. паливного резервуара;
  7. рами (підстави), яка виготовляється з високоміцної сталі.

Для забезпечення безпеки людей, що взаємодіють з обладнанням, і захисту вразливих елементів конструкції електростанцію оснащують спеціальним кожухом або блок-контейнером. Останній також дозволяє підтримувати оптимальний мікроклімат, якщо установка розташована поза підготовленого приміщення.

Скільки коштує обслуговування дизельних генераторів?

Витрати на регулярне технічне обслуговування обладнання, призначеного для автономної вироблення електроенергії, головним чином залежить від потужності дизельної електростанції. Чим могутніше пристрій, тим ТО буде дорожче.

Орієнтовні ціни на ремонт дизельных генераторов, представлені в Інтернеті, дають загальне уявлення, скільки буде потрібно грошей для забезпечення повноцінної працездатності енергопристроїв. Але вони можуть відрізнятися в залежності від моделі ДГУ, віддаленості станції та інших факторів.

Навіщо потрібні дизельні генератори?

Виїзд фахівця і витратні матеріали, які будуть потрібні для техобслуговування або ремонту, оплачуються окремо.

ККД дизельних генераторів

ККД багато в чому залежить від використаного типу і моделі двигуна, тому у різних дизельних установок даний показник буде відрізнятися. Наприклад, бензинові силові установки мають досить низьким ККД, що пов'язано з істотними втратами тепла і механічної енергії. Також на це впливає тертя, яке виникає при сполученні дотичних деталей.

Сучасні системи упорскування пального речовини, які встановлюються на двигуни внутрішнього згоряння, що працюють на дизелі, разом з турбіною забезпечують ще більший ККД. В окремих випадках він може досягати 55% і навіть вище.

Така відчутна різниця в ефективності і потужності дизельних і бензинових двигунів, які за принципом дії і конструкції досить схожі, пояснюється наступними важливими факторами:

  1. видом використовуваного палива;
  2. методом створення суміші палива з повітрям;
  3. способом займання пального.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь