Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Чужими руками: як вибрати ремонтну компанію

Ремонт квартири вимагає грошей, часу і сил. Завдання полегшують ремонтні компанії: вони беруть на себе організацію робіт, закупівлю матеріалів, контроль якості. Але якщо вибрати не того підрядника, можна витратити занадто багато і розчаруватися.

Пошук варіантів і попередня перевірка

Насамперед знайдіть кілька ремонтних підприємств в вашому місті. Порівняйте пропозиції і відберіть 5-6 варіантів. Але зустріч для складання кошторису поки не призначайте: спочатку перевірте інформацію про них в інтернеті. Замовити ремонтні роботи івано-франківськ можна за посиланням.

Перевірка підприємств

Знайдіть дані про кожну компанію: назва юридичної особи, а краще — ІПН. Введіть їх в пошуковик і подивіться сайти з інформацією про юридичних осіб та підприємців. Зверніть увагу на дату відкриття компанії та заборгованості.

Організація повинна бути відкрита хоч би протягом року — двох років. Якщо термін менше, є ризик заплатити за ремонт фірми-одноденки. Крім того, не повинно бути великих заборгованостей по виконавчих проваджень. Якщо є такі борги, значить, компанія програла кілька судів і не відшкодувала збитки колишнім клієнтам. Робота з такими підрядниками — завжди на свій страх і ризик.

Як вибирати бригаду для ремонту і контролювати їх роботу?

При цьому наявність виконавчих проваджень — не привід відмовлятися від послуг компанії. Ремонт квартири — витратний захід, і в разі проблем і непорозумінь люди часто звертаються до суду. Головне, щоб компанія не уникала відповідальності.

Перегляд відгуків

Обов’язково пошукайте відгуки. Дізнайтеся, за що ремонтників хвалять і лають. При цьому зверніть увагу на співвідношення позитивних і негативних думок.

Вас не повинно дивувати наявність повідомлень зі знаком «мінус» — вони є у всіх. Дивіться на утримання претензій і скарг, а також на відповіді представників компанії. Добре, якщо під негативними відгуками є коментарі від клієнтів про те, що після звернення ситуацію виправили — значить, якщо щось піде не так, замовника не залишать у біді.

Порівняння кошторисів

Виходячи з даних перевірки, залиште 2-4 компанії. Запросіть їх співробітників, щоб вони виміряли параметри вашої квартири і склали кошторису.

Не раджу вибирати ремонтників по підсумковій вартості в кошторисі. Іноді її спеціально занижують — наприклад, прописують менше робіт, щоб роздобути клієнта. Але в процесі ремонту його вартість злітає, так як ті чи інші речі, навіть не прописані в кошторисі, все одно доводиться робити.

Щоб уникнути сюрпризів, ретельно порівняйте кошторису. Уважно вивчіть вказані метражі, переліки робіт, ціни. Якщо виникають питання по одній з кошторисів, задайте їх фахівця, який її склав.

За підсумком цього етапу вже можна вибрати компанію для співпраці. Але на цьому перевірки не закінчуються.

Візит в офіс і знайомство зі співробітниками

Домовтеся про зустріч з виконробом і його керівником в офісі компанії. Уже на місці зверніть увагу на наявність співробітників. Там повинні бути інженери, начальники дільниць, бухгалтери, кадровики. Якщо в офісі сидить 1-2 людини, краще не зв’язуватися: є ризик заплатити фірмі-одноденки і залишитися без грошей і ремонту.

Поговоріть з виконробом і його безпосереднім керівником — начальником дільниці або головним інженером. Розпитайте про те, як влаштована робота на об’єктах, як контролюють якість, де закуповують матеріали.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *