Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Переваги та недоліки односкатной конструкції покрівлі

Переваги і недоліки, характерні для односхилого даху, залежать від властивостей цієї конструкції. Вони можуть бути негативними і позитивними. Це залежить від особливостей пристрою покрівельної системи.

Переваги односхилих дахів

Надійна конструкція покрівлі односхилого типу володіє багатьма перевагами. Вони пов'язані з можливістю заощадити на покупці будівельних матеріалів. До їх списку входять наступні основні переваги:

 1. легкий варіант установки;
 2. невелика вага покрівлі;
 3. малий ухил даху менше 30 градусів;
 4. нескладні будівельні розрахунки і схеми;
 5. раціональне використання горища або мансарди;
 6. можливість монтажу на будинках великих площ;
 7. ремонтопридатність через зручності переміщення;
 8. настил з будь-якого покрівельного матеріалу, який можна обрати на сайті компанії Galabau.

Для зведення будинку з односхилим дахом не потрібен складний фундамент, тому підстава може бути полегшеною, що дозволяє знизити витрати на його будівництво. Невеликий кут нахилу покрівельної конструкції дозволяє безпечно пересуватися по ній при необхідності здійснення ремонту.

Щоб обігріти будинок, який має односхилий дах, не потрібно витрачати теплову енергію у великій кількості. Це є перевагою покрівлі такого типу перед іншими видами дахів. Оптимальна відстань між перекриттям покрівельної системи і настилом забезпечує швидке нагрівання горищного або мансардного приміщення.

Недоліки та матеріали виготовлення

Особливості експлуатації односкатної покрівлі обумовлені певними недоліками. Наприклад, підвищеної залежністю від снігових навантажень, що вимагає виконання точних розрахунків при проектуванні перед будівництвом. Якщо кут нахилу даху невеликий, то необхідно облаштовувати гідроізоляцію даху разом з теплоізоляційним шаром.

При занадто малому куті нахилу виникає необхідність постійного очищення даху від снігу, інакше кроквяна система може не витримати навантаження. Разом з тим зовнішній вигляд односкатной покрівлі не надто пріглядний, що вимагає використання сучасних оздоблювальних матеріалів для облицювання фасаду.

Вибираючи покрівельний матеріал, потрібно звертати увагу на його міцність і структуру. Він не повинен надавати зайве навантаження на систему крокв. Є кілька видів матеріалів для виготовлення зносостійких настилів, які популярні в будівництві:

 1. Залізобетонні плити.
 2. Профільований лист.
 3. Азбоцементний лист або шифер.
 4. Монолітний або стільниковий полікарбонат.
 5. М'яка покрівля.

При будівництві господарських будівель з односхилим дахом можна заощадити на матеріалах. Облаштування житлового будинку вимагає дизайнерського підходу до вибору оздоблювальних матеріалів. Вибираючи їх, важливо враховувати призначення будови. Все залежить від відповідності матеріалів виготовлення споруди і настилу, які повинні мати естетичний зовнішній вигляд.

Облаштування односхилих дахів популярно в будівництві, оскільки конструкція має багато переваг. Невелика кількість недоліків, які можна виключити в процесі експлуатації житлового будинку, не зменшують тривалість використання даху.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь