Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як обрати сімейного лікаря

Медична реформа в Україні проходить в кілька етапів. Перший етап стосується первинної ланки поліклінік і амбулаторій. Підписання декларацій з сімейним лікарем і запуск системи eHealth - все це належить до реформування первинної нерухомості. У деяких містах більш 120,5 тисяч жителів вже вибрали собі сімейного лікаря і підписали з ним декларацію.

Сімейний лікар - це пропуск для отримання безкоштовних медичних послуг. Начальник мелітопольського міського відділу охорони здоров'я Лариса Саприкіна підкреслює: в міських амбулаторіях все медпослуги безкоштовні. І розповіла, доведеться платити тим пацієнтам, які звернулися до сімейного лікаря без декларації. Щоб записатся к врачу в Киеве - переходьте за посиланням.

За новими правилами, пацієнт може вибрати для консультації або лікування будь-якого фахівця в будь-якій клініці: державної, приватної або лікаря-ФОП. Для цього потрібно напрям і договір клініки з Національною службою здоров'я.

Пояснимо на прикладі. Мама школяра Микити з Дніпра шукала офтальмолога для свого сина. Колишнім лікарем, до якого ходили по направленням з поліклініки, вона була незадоволена, а для постійних візитів до дорогого фахівця не вистачало грошей. На початку навчального року знову потрібно було проходити курс консультацій і лікування. У сім'ї стали вирішувати: ходити безкоштовно до лікаря, від лікування якого немає результатів, або викроювати велику суму на дорогого професора.

Але вибирати не довелося. За даними Національної служби здоров'я України (НСЗУ), з 1 квітня цього року немає ніяких обмежень по вибору сімейного лікаря та лікарні. Пацієнт з електронним напрямком може звернутися в будь-яку клініку, яка має договір з НСЗУ.

Щоб дізнатися, уклала чи лікарня або лікар-ФОП договір з НСЗУ, можна просто зателефонувати і задати питання, а можна подивитися на сайті служби за посиланням. На порталі потрібно вибрати карту з деталізацією за групами послуг (вона є на засланні). На ній зазначені всі групи послуг і місця, де вони надаються.

У фільтрах потрібно вибрати область і місто. У випадку з Микитою, вибрали Дніпропетровську область і Дніпро. Після цього вибрали форму власності - приватну, і записалися до лікаря. У списку, який оновлюється щодня, є назви, адреси та телефони комунальних та приватних клінік, в які можна йти з е-напрямком.

У міських амбулаторіях немає платних медичних послуг. Наприклад, в амбулаторіях інших міст є така методика, якщо людина не уклав декларацію з сімейним лікарем, то загальний аналіз крові, сечі, кардіограма - все це доведеться сплатити пацієнтам. У наших амбулаторіях така методика не розроблена. Якщо пацієнт, який не підписав з лікарем декларацію, звернувся за допомогою, ми її надамо. І запропонуємо відразу ж підписати декларацію. Якщо стан пацієнта оцінюється як екстрене або невідкладне, то допомога, в будь-якому випадку, надається безоплатно.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь