Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Вибираємо паркетну дошку преміум сегменту восени 2020

У наш час паркетна дошка являє собою престижний і популярний вибір, на якому зупиняється велика кількість покупців. В першу чергу його затребуваність можна пояснити тим фактом, що воно чи не самий екологічний з усіх, що представлені на сучасному ринку. Крім того, підкорюють користувачів і його довговічність з зносостійкість. За рахунок таких характеристик підвищується і економічність даного підлогового покриття.

Скористатися всіма перевагами даного матеріалу можна, правильно вибравши паркетну дошку в магазині "Світ Паркету". Для цього необхідно, як мінімум, розібратися у всіх технічних моментах.

На що варто звертати увагу при виборі?

В першу чергу необхідно розуміти відмінності в видах паркетної дошки. Паркетная доска має наступні варіанти:

односмугова;
двосмугова;
трьохсмугова;
чотирьохсмугова;
багатосмугова.

Традиційний вибір - тришарова паркетна дошка. У ній верхній шар виготовляється з деревини цінних порід і може бути від 2,5 до 6 мм. Основу нижнього шару складає цілісний шпон, найчастіше гевеї, берези або їли.

В якості середнього шару виступають цілісні бруски недорогий деревини, які влагоджуються перпендикулярно іншим верствам. За рахунок такої конструкції досягається можливість укладати покриття беськлєєвим способом, виключаючи будь-які натяки на те, що планки будуть крутитися.

До того ж, варто відзначити і те, що конструкція підлоги з паркетної дошки прекрасно гасить напруга деревини. Як правило, товщина дошки складає 13-20 мм. У свою чергу, наявність у складі деревоволокнистих плит (HDF) забезпечує високий показник міцності і стабільності до скручування. При використанні HDF верхній шар може становити всього 0,6-3 мм, чого цілком достатньо, щоб гарантувати надійність підлогового покриття. З огляду на високу теплопровідність, паркетну дошку з шаром HDF досить часто використовую при укладанні теплої підлоги.

Звичайно, один з найголовніших параметрів вибору - малюнок і порода дерева. Односмугові паркетні дошки найдорожчі, бо в них верхній шар складає всю планку. Трьохсмугову дошку рекомендується укладати в невеликих приміщеннях. Найбільш популярні породи дерева, які використовуються при виготовленні паркетних дощок:

  1. Дуб. Стабільний і міцний матеріал, який здатний переносити навіть підвищену вологість.
  2. Ясень. Схожий за властивостями з дубом, але тільки є дешевшим.
  3. Американський горіх. Екзотична деревина, яка відрізняється високою еластичністю.
  4. Бук. Примхлива порода дерева, яка своєрідно реагує на перепади вологості.
  5. Клен. Щільний і стабільний матеріал, який користується високим попитом.
  6. Береза. Як правило, використовують таку паркетну дошку для спальні.

Також відмінності існують і в поверхні, яка може бути матовою або глянсовою.

Серед великої кількості доступних варіантів, які пропонують сучасні виробники, навіть у досвідченого покупця можуть виникнути труднощі вибору.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.