Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Технічний паспорт БТІ: в яких випадках він може знадобитися

У випадку з нерухомістю без пильного нагляду держорганів не обійтися.

І в багатьох країнах здійснення технічного обліку над усіма об'єктами нерухомості покладено на спеціальну організацію - БТІ. Тут, як самостійно, так і через спеціалізовані організації, можна отримати різні документи про нерухомість, один з яких - технічний паспорт.

Більш детальну інформацію щодо вартості технічного паспорту можна прочитати, перейшовши за посиланням: https://tehpassport.com.ua/blog/skolko-stoit-tehnicheskij-pasport-na-dom/.

Коли може знадобитися цей документ?

Як правило, цей документ потрібно не часто, а саме в таких ситуаціях:

 1. якщо необхідно отримати кадастровий паспорт. У БТІ цей документ не отримати, за ним необхідно звертатися до Державного кадастру нерухомості. Але, якщо не буде технічного паспорта, кадастровий не вдасться оформити;
 2. при оформленні іпотеки - це не завжди, але в поодиноких випадках буває. Іноді банки можуть зажадати технічний паспорт на об'єкт нерухомості при оформленні іпотеки, щоб уточнити ринкову вартість квартири;
 3. для прорахунку податку на нерухомість - документ може зажадати податкова інспекція;
 4. при проведенні технічної експертизи;
 5. для розрахунку платежів за комунальні послуги - одна з вимог бухгалтерії ЖКГ;
 6. при реконструкції або перепланування квартири;
 7. якщо планується виведення квартири в нежитловий фонд.

Як показує практика, багато людей володіють нерухомістю і навіть не знають, що таке технічний план. Це пов'язано не з їх недбалим ставленням, просто у них не було випадків, коли цей документ міг знадобитися.

Які відомості є в технічному паспорті

У документі можна знайти таку важливу інформацію:

 1. точна адреса нерухомості - вулиця, будинок, квартира, округ;
 2. поверховий план;
 3. опис кожного приміщення;
 4. додаткові відомості.

У технічного паспорта необмежений термін дії. Але періодично фахівці БТІ проводять перевірку житлового фонду міста, яке знаходиться в їх відомстві. Як показує практика, саме під час таких перевірок часто і виявляються нелегалізовані перепланування квартир. І їх чимала кількість. Все перебудови повинні робитися по закону, з обов'язковим внесенням даних про це до реєстру.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.