Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як розраховуються відпускні

На рівні чинного законодавства за працівниками, які здійснюють трудову діяльність в офіційному порядку, закріплені певні права, в тому числі право на відпочинок, що надається один раз на рік. При цьому дане право виникає вже після шести місяців з дня працевлаштування і супроводжується виплатою відпускних виплат.

Стаж для нарахування відпускних

Стандартна величина щорічного оплачуваного періоду відпочинку становить 28 календарних днів. Однак, тривалість відпустки може бути збільшена на кількість днів додаткового періоду відпочинку, покладеного окремим категоріям працюючих громадян. Більше про расчет отпускных - за посиланням. Так, наприклад, відпустку, що перевищує 28-денний період, мають право отримати:

 1. держслужбовці, яким встановлено ненормований день;
 2. працюючі інваліди;
 3. неповнолітні працівники;
 4. працівники, які здійснюють трудову діяльність у шкідливих та небезпечних умовах;
 5. громадяни, що працюють в умовах Крайньої Півночі.

При обчисленні стажу, необхідного для надання щорічної відпустки, роботодавець зобов'язаний включити наступні періоди:

 1. час, відпрацьований за фактом;
 2. неробочий час, протягом якого за працівником за законом зберігалася посада, наприклад: період щорічної відпустки, відпустка, яка надається в зв'язку з вагітністю та майбутніми пологами, святкові та вихідні дні, періоди перебування на лікарняному;
 3. дні неоплачуваної відпустки, що надається працівникові за його заявою (не більше двох тижнів);
 4. час, коли працівник через відсутність медичного огляду був відсторонений від виконання трудових обов'язків не зі своєї вини;
 5. період вимушеної відсутності на роботі у зв'язку з незаконним звільненням (прогул з вини роботодавця).

При цьому з сукупної величини стажу, що передує надання щорічного періоду відпочинку, законодавець зобов'язує виключити такі відрізки часу:

 1. відпустку, який оформляється у зв'язку з необхідністю догляду за дитиною до досягнення останньою трьох років;
 2. відпустку за рахунок працівника тривалістю понад 14 днів;
 3. дні відсутності співробітника на роботі при відсутності на те поважних причин.
  Важливо! Відносно працівників, що працюють неповний день, обчислення стажу, необхідного для надання відпустки, здійснюється в загальному порядку.

Розрахунок величини відпускних

Основним показником, що використовуються бухгалтером при розрахунку відпускного посібники, є величина середньоденного заробітку, розрахована за 12-місячний період, що передує вибуття працівника у відпустку.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.