Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Що таке стопорне кільце і де застосовується

Існує просто величезна кількість різних варіантів виконання кріпильних матеріалів, які характеризуються своїми певними властивостями. У різних умовах експлуатації застосовуються стопорні кільця. Вони встановлюються в якості проміжного елемента, наприклад, відповідають за передачу обертання від електричного двигуна до виконавчого органу.

Стопорні кільця

Для забезпечення надійної фіксації найрізноманітніших елементів застосовуються стопорні кільця. Вони представлені кріпленням особливої форми, який може застосовуватися для підвищення ступеня фіксації деталей відносно один одного. Стопорні кільця зовнішні часто можна зустріти при кріпленні підшипників кочення, які відповідають за зниження ступеня зносу несучих валів і інших елементів на момент експлуатації. При розгляді приділяється увага наступному:

  1. Класифікація проводиться по області застосування і конструктивними ознаками, також є таблиця розмірів, по якій спрощується вибір найбільш підходящої деталі для конкретних умов експлуатації.
  2. При виборі приділяється увага параметрам, які відрізняються в залежності від експлуатаційних властивостей.
  3. Настільки невелика і не дорога деталь є частиною різних механізмів і пристроїв. За рахунок застосування особливої технології виробництва і спеціальних матеріалів істотно підвищуються експлуатаційні характеристики. При виборі враховується наступне:
  4. Умовний діаметр отвору. Часто розглянута деталь фіксується на валу, тому внутрішній діаметр вважається вирішальним якістю.
  5. Приділяється увага і тому, який зовнішній діаметр. Він не повинен бути набагато більше кріпильних елементів і виходити назовні. Крім цього, зовнішній діаметр враховується при виборі кілець, які встановлюються всередині.
  6. Товщина кільця визначається вирахуванням з показника зовнішнього діаметра внутрішнього. Він також стандартизований в ГОСТ (ГОСТ 11648). Збільшення показника товщини істотно підвищує міцність.
  7. Для забезпечення необхідної функціональності проводиться створення канавки, яка характеризується діаметром і шириною.

Варіанти виконання стопорних кілець

Не варто забувати про те, що всі розміри витримуються в певному діапазоні з різною точністю. Багато параметри вибираються у відповідності зі стандартами, які вказуються в ГОСТ.

Види стопорних кілець

Виготовляють різні різновиди стопорних кілець, вибір проводиться з урахуванням класифікації і розмірів. Найбільшого поширення набули такі види стопорних кілець:

  1. Внутрішні. Ці стопорні кільця відповідно до двох стандартів: ГОСТ 13943 і ГОСТ 13941. З вушками зустрічаються набагато частіше, так як він розрахований на велике осьове навантаження. Однак, більш складна форма підвищує вартість виробу. Призначення полягає у виключенні ймовірності зміщення внутрішніх деталей, надійність фіксації істотно підвищується.
  2. Зовнішні. Ці вироби також виготовляються в двох варіантах виконання. На виробничій лінії враховується два стандарти: ГОСТ 13940 і ГОСТ 13942. Призначення виробу полягає в фіксації різних деталей круглої форми, місце розташування залишається незмінним щодо осі. Для запобігання обертання застосовуються багато інших кріпильні елементи.
  3. Швидкознімні. Належать до категорії по стандарту ГОСТ 11648 та мають відносно широке поширення в порівнянні з іншими видами.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.