Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

НХЛ не може визначитися з форматом сезону 2020/21

Чемпіонат 2020/21 пора починати. В НХЛ, проте, так і не прийшли до формату проведення нового сезону. Інша «зимова» ліга, НБА, вже визначилася, назвала основні дати і залагоджує формальності. Що в Північній Америці буде з хокеєм? Портал Metaratings зібрав основну інформацію і постарався це з’ясувати.

Що відомо на даний момент?

Хокеїсти скаржаться на те, що ліга поки не дає ніякої чіткої інформації. Як готуватися до сезону, якщо він все ж таки відбудеться, незрозуміло. Попередня дата старту чемпіонату посилання — 1 січня 2021. Але тільки лише попередня. До того ж, не визначений формат. Хокеїсти знаходяться в відверто підвішеному стані, нудячись очікуванням і невідомістю майбутнього. Ось як описував ситуацію, що склалася Олександр Овечкін пару тижнів назад: «Інформації про початок нового сезону немає. Люди в оточенні говорять про те, що і в пресі. Можливо, старт буде після Нового року, може бути, він буде скорочений, можливо, що його взагалі не буде ». З тих пір нічого не змінилося.

Зараз ще й виникла напруженість між лігою і профспілкою гравців. Домовленості, до яких начебто прийшли в період догравання минулого сезону, виявилися нічим не підкріплені. НХЛ хоче скоротити зарплати, так як чемпіонат, швидше за все, є можливість провести тільки при порожніх трибунах. Гравці, природно, проти. Доходить до того, що кілька франшиз відкрито оголошують про потенційний відмову від участі в сезоні 2020/21. Порожні трибуни, скорочення доходів, тиск профспілки гравців — багатьом це просто не цікаво.

Клуби клубами, а ключове питання — саме взаємини ліги гравців. Без хокеїстів хокейний сезон не провести. При цьому компромісом і не пахне. Ось що говорить агент Аллан Уолш: «З точки зору гравців, все це вже було погоджено. Питання було закрите. Чому ми знову про це говоримо? І чому ми говоримо про це з наближенням до тренувальних таборах, коли варто було б обговорювати логістику і деталі майбутнього старту сезону? Замість цього до голів гравців приставили горезвісний пістолет ».

Як би там не було, у ліги НХЛ є досвід МЛБ, де напередодні старту сезону 2020 виникла схожа проблема. Там функціонерам вдалося врегулювати питання зарплат і провести, хоч і укорочений, але все ж дуже цікавий чемпіонат. Подивимося, до чого в підсумку прийдуть до хокеї. Шкода одного — страждають вболівальники, яким мало того, що заблокували доступ на трибуни, так ще й загрожують позбавити хокейних трансляцій по телевізору …

Сценарії розвитку подій

Скасування сезону

Відверто кажучи, найреальнішим варіантом зараз виглядає скасування сезону 2020/21. Складно сказати, хто правий в ескалації проблеми організації турніру. Але, по крайней мере, навіть не вдаючись в подробиці, видно, що НХЛ поводиться дивно. Якщо питання з зарплатами було врегульовано, на думку функціонерів, неправильно, то чому до цього повернулися так пізно, коли до попередньої дати старту залишилося трохи більше місяця?

Сильно знижує ймовірність проведення чемпіонату і те, що глядачів на трибунах все-таки не буде. Куди більш залежна від продажів квитків АХЛ вже на межі скасування сезону. Комісар фарм-ліги Скотт Хоусона прямо заявляє: «Без глядачів проведення нового чемпіонату неможливо». НХЛ, звичайно, куди більше АХЛ заробляє на продажу телеправ, але при всьому при цьому квитки з усіма супутніми статтями доходу у вигляді атрибутики та гастрономічної продукції на аренах, серйозна стаття бюджету.

«Тимчасові бульбашки»

Гаразд, припустимо ліга домовилася з профспілкою, і сезон все-таки буде вирішено провести. Які існують варіанти формату? Одну з найбільш обговорюваних ідей запропонував сам комісар НХЛ Гері Беттмен. За його словами можна провести чемпіонат у «тимчасових міхурах».

Команди збираються в короткострокові «баббл», де проводять частину регулярної першості. Потім роз’їжджаються по своїх родин, а після збираються знову. Таким чином, як каже Беттмен, буде дотримуватися безпеку в сучасних епідеміологічних умовах. Ну і зрозуміло, що в приклад ставиться догравання попередньої першості в «міхурі». Зрозуміло, на два місяці, як тоді, ніхто закриватися від світу не хоче, тому планується зробити ігрові відрізки сезону більш короткостроковими.

У цього плану є ряд безперечних плюсів. Дійсно, безпеку хокеїстів і їх сімей, можливість спиратися на минулий досвід, скорочення витрат на логістику. Проте, очевидно, що від такого формату сильно постраждає спортивна складова.

По-перше, доведеться помітно скоротити число матчів. По-друге, виявиться збитої вся підготовка команд. Абсолютно незрозуміло, як тренуватися, якщо прямо посеред сезону будуть регулярні вікна. Клубам і тренерським штабам доведеться експериментувати, в результаті чого ми отримаємо хоч і унікальний, але зім’ятий і, ймовірно, дуже неякісний в хокейному плані чемпіонат.

Традиційний сезон

Іншим, і до того ж цілком здійсненним сценарієм, виглядає проведення чемпіонату в звичайному форматі. Нехай і з скороченням кількості матчів, але без зайвих експериментів. У НХЛ є досвід баскетбольної асоціації, яка затвердила саме такий розвиток подій, навіть до затвердженої датою матчу всіх зірок; є досвід МЛБ, яка в умовах пандемії провела регулярку з традиційними роз’їздами, зібравшись в «бульбашки» тільки на плей-офф; є досвід НФЛ, яка на деякі стадіони навіть впустила глядачів (рішення приймають місцеві влади, але тут це не принципово). Зрештою, є досвід Континентальної хокейної ліги, яка пристосувалася до нових умов і дотримується усталеного роками формату.

Те, що відбувається зараз в НХЛ — плутанина, яка не може не викликати запитань до керівництва ліги. Залишається тільки чекати і сподіватися, що кращий хокейний турнір на планеті (прости, КХЛ!), Все-таки вдасться провести.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.