Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Фільтр на об’єктив — який знадобиться в першу чергу?

Фільтр на об’єктив являє собою круглу скло певного діаметра, яке вставлено в металеву окантовку з різьбленням, яка накручується на об’єктив. Фільтри бувають 3х типів:

Захисні фільтри. Їх головне завдання — захистити передню лінзу об’єктива від забруднення і механічних пошкоджень. Ці фільтри можна розділити на 4 види:

  1. Ультрафіолетові (UV) — використовуються для того, щоб захистити об’єктив від попадання ультрафіолетових променів, тим самим трохи підвищуючи контраст на фото. Бувають з різним ступенем просвітління, чим вище коефіцієнт просвітління, тим фільтр дорожче.
  2. Фільтри Skylight (SKY) — крім захисту від ультрафіолету, має трохи рожевий відтінок, тим самим роблять фотографію трохи тепліше.
  3. Фільтри Haze — так само мають захист від ультрафіолету, і знижують ефект «димки», який виникає при зйомці пейзажів з великих відстаней.
  4. Нейтральний (N) — просто захисне прозоре скло.

Найпопулярнішим є фільтр UV, тому що він не набагато дорожче нейтрального, і його частіше можна знайти в продажу. Фільтри SKY і Haze купуються рідко, тому що дію першого можна легко передати графічним редактором, а у другого занадто низька область застосування. Але якою б з цих фільтрів FREEWELL в RC Store Ви не обрали, пам’ятайте, головне завдання цих фільтрів — захист передньої лінзи об’єктива, по-цьому, даний фільтр просто маст хев для всіх.

Зараз рідко можна зустріти фотографа, який б не накручував фільтри на свої об’єктиви, в разі якогось удару, або потрапляння в об’єктив якого-небудь предмета, замінити фільтр вийде набагато дешевше, ніж міняти об’єктив.

Поляризаційний фільтр (полярик) (PL). Даний фільтр потрібен для того, щоб прибрати відблиски і віддзеркалення з різних поверхонь, а так само зробити небо більш синім і фактурним. У фільтра є й інші області застосування, але ці дві основні. Складається фільтр як би з двох частин, перша — це не рухливе скло, а друга, це скло, яке можна обертати за допомогою спеціального кільця, тим самим спостерігаючи ефект від роботи фільтра в реальному часі. Даний фільтр — річ досить специфічна, і не дешева (рази в 2-3 дорожче звичайного захисного фільтра), цей фільтр купують не заради захисту передньої лінзи. З величезною часткою ймовірності, цей фільтр навряд чи можна віднести до тих аксесуарів, які варто купити в першу чергу.

Нейтральний сірий фільтр (ND). Призначення цього фільтра — знизити пропускання світла в певну кількість разів. Потрібен він для того, щоб можна було виставляти довгі витримки в досить світлих умовах, це потрібно або для творчих знімків з довгою витримкою, або в тих випадках, коли мінімальної витримки фотоапарата не вистачає (наприклад при зйомці на сонці на відкритій діафрагмі). Цей фільтр, як і попередній, купується не заради захисту, це дуже специфічний аксесуар, який з левовою часткою ймовірності Вам не знадобитися ніколи. Цей фільтр, точно не та річ, яку варто купити в першу чергу.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.