Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як можна використовувати площу балкону

У міських квартирах досить часто, на жаль, доводиться стикатися з браком місця. Дуже хочеться обладнати особистий простір, де б можна було спокійно попрацювати або посидіти з книжкою. Це тим більш необхідно, що все частіше люди переходять на віддалену роботу або беруть роботу додому. І як бути, якщо вільних кімнат не вистачає? Вихід можна знайти, якщо задіяти балкон або лоджію.

Необхідні підготовчі роботи

Щоб це місце стало більш функціональним, необхідно провести підготовчі роботи. Для перетворення балкона в повноцінне приміщення, яким можна користуватися і взимку, необхідно:

  1. Прибрати все зайве, якщо раніше ви використовували балкон як склад непотрібних речей — знайдіть їм інше місце, наприклад, придбайте комод на балкон, або просто викиньте все, що вже не знадобиться.
  2. Встановити склопакети: вони герметичні і захистять від шуму, пилу і холоду.

Стіни балкона теж треба утеплити, ретельно закривши всі щілини, якщо такі є. Використовуйте для утеплення матеріал, що володіє низькою теплопровідністю, тобто високою здатністю утримувати тепло, високу паропроникність, гігієнічністю, міцністю і екологічністю. Найпопулярніший матеріал, який відповідає всім цим вимогам — пінопласт. До того ж він легкий в монтажі і недорогий. Він має довгий термін служби, але, на жаль, горючий. З метою безпеки краще не економити, а використовувати інші, більш дорогі варіанти. В рамках цієї статті не будемо зупинятися на тому, чим краще утеплити балкон, у нас зараз інша задача.

Провести електрику — крім природного, там повинен бути і штучне світло. Це можливо лише тоді, коли на балконі немає різких перепадів температур і не утворюється конденсат, який може стати джерелом короткого замикання. Монтаж електропроводки залежить від виду освітлення: буде воно точковим, настінним або загальним. У будь-якому разі не влаштовуйте лабіринту з проводів, стежте за тим, щоб вони не плуталися під ногами.

Розмістити радіатори опалення або провести систему теплої підлоги. Це завдання вимагає узгодження зі спеціальними службами.

Все це, звичайно, пов’язано з великими витратами, зате якщо ви це зробите, то з технічної зони у вас вийде повноцінне житлове приміщення. Тепер можна зайнятися його облаштуванням.

Які у балкона переваги?

Робоча зона на балконі має цілий ряд переваг:

  1. У ній багато природного світла, так як вікна балкона більше і ширше.
  2. У ній набагато більше повітря, і провітрювати цю зону істотно простіше.
  3. Кабінет на балконі — досить ізольована кімната, яка дозволить вам повністю абстрагуватися від навколишніх і сконцентруватися на роботі.
  4. Звільниться простір в квартирі для інших цілей.

Якщо ви добре продумали тепло- і звукоізоляцію на балконі, вас не бентежить обмеженість простору, і ви готові витратитися на капітальний ремонт, то сміливо приступайте до обладнання робочої зони.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.