Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати штабелер для складу

Самохідні штабелери відносяться до підлоги складської техніки, призначеної для оптимізації процесів з обробки товаропотоків середньої потужності і скорочення використання фізичної праці на сучасних складах.

За допомогою даного виду вантажопідйомного обладнання, оснащеного електроприводом і акумуляторною батареєю, вирішують такі завдання як переміщення піддонів з виробами в горизонтальній і вертикальній площинах, а також розміщення вантажів на стелажних системах з різною висотою ярусів.

Для обробки піддонів на складах також застосовуються і вилочні навантажувачі. Але різниця в тому, що штабелери з огляду на більш компактних розмірів вимагають менше місця для маневрування, що особливо актуально в умовах високої щільності стелажних систем, а також здатні обробляти вантажі на великій висоті, що важливо в складських комплексах класу А.

На сайті shtabeler-pogruzchik.ru представлений великий вибір електроштабелерів, що розрізняються по марці, за ціною, конструктивними особливостями, принципом управління. У цій статті ми розглянемо найбільш значущі критерії, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

Так, безпосередньо на функціональні можливості та ефективність використання конкретної моделі штабелера в тих чи інших умовах впливає ряд параметрів, що стосуються як самої машини, так і робочих умов. До таких особливостей відносяться:

  1. Початкова вантажопідйомність.
  2. Вантажопідйомність, коли вила знаходяться на рівні верхнього ярусу стелажній системи або на своїй максимальній висоті підйому.
  3. Вантажообіг машини за зміну.
  4. Ширина міжстелажних простору.
  5. спосіб управління: (Супроводжуваний, зі складною платформою).
  6. Органи управління.
  7. Стан покриття для підлоги.
  8. Надійність конструкції.

Отже, приступимо. Вантажопідйомність штабелера за фактом є параметром, що визначає доцільність використання машини в залежності від особливостей складського об'єкта і завдань.

Серед представлених на ринку зразків найбільшого поширення набули штабелери вантажопідйомністю 1000, 1200, 1400, 1500, 1600, 2000 кг. Втім, високий попит і на моделі, у яких цей показник становить 2500 і 3000 кг. Бувають штабелери, здатні переміщати вантажі вагою до 10 000 кг.

Але важливо розуміти, що вантажопідйомність - величина не статична.
Пропорційно тому, наскільки вила піднімаються вище, зменшується вантажопідйомність техніки, і у кожної конкретної моделі показник падіння цієї величини різний.

Наступний важливий параметр - вантажообіг протягом зміни. Від даного параметра залежить термін автономної роботи штабелера без перезарядки. На вантажообіг в однаковій мірі впливають напруга і ємність АКБ, потужність приводу підйому вил і руху, максимально допустима висота підйому вил.

Якщо говорити про тип АКБ, то найчастіше електроштабелери комплектуються або тяговими акумуляторами, або полутяговие. Версії з акумуляторами першого виду розраховані на восьми або дванадцятигодинну робочу зміну, але важливо розуміти, що тривалість роботи штабелера залежить і від інших параметрів.

Що стосується електроштабелерів з напівтяговими батареями, то вони більше підходять для роботи в невеликих складських приміщеннях, де вантажообіг становить близько 40 - 60 т за зміну.

Точні розрахунки вантажообігу для конкретної моделі вказують у технічній супровідній документації, уточнювати їх варто у дилера або безпосередньо у виробника.

Наступний критерій стосується безпосередньо об'єкта, на якому планується експлуатувати техніку. Йдеться про ширину проходу між стелажами, необхідній техніці для безпечного перевезення і штабелювання піддонів під кутом 90 градусів до осі проходу.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.