Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Усвідомлений шопінг. 10 порад, як поберегти природу (і гаманець)

Всякий раз, роблячи покупки, ми здійснюємо вибір. І мова не про болісне вирішення питання, який светр взяти — блакитний або зелений. Вибір набагато серйозніше. Він впливає не тільки на нас, але і на світ навколо. У тому, як ми купуємо і використовуємо речі, доглядаємо за ними, розпоряджаємося непотрібними, проявляється наше «я» — усвідомлене або не дуже.

Усвідомленість — тренд, який міцно увійшов в наше життя. Ми намагаємося більш усвідомлено працювати, харчуватися, будувати відносини. Покупки — та сфера, де усвідомленість теж важлива. І, до речі, це корисно не тільки для природи, але і для бюджету.

У цьому пості зібрали поради, які допоможуть зробити шопінг по величезному асортименту, який пропонують Торговые центры Одесса — і офлайн, і онлайн — більш осмисленим і менш шкідливим.

Візьміть паузу

Дослідники підрахували: жінки набувають імпульсивно близько 40% одягу. Швидше за все, з іншими товарами — технікою, косметикою, прикрасами — справа йде приблизно так само, та й чоловіки навряд чи відстають. У такій ситуації дві проблеми: по-перше, це непродумані інвестиції в товари тривалого користування, а простіше кажучи — марна трата грошей. По-друге — шкода навколишньому середовищу.

Позбутися від імпульсивних покупок легко: просто беріть паузу, перш ніж дістати гаманець. Навіть якщо мова йде про суперрозпродаж, який буває лише раз на рік, — у вас напевно є пара годин, щоб обміркувати необхідність покупки. Іноді вистачає і 15 хвилин — але тільки не проводьте їх поруч з прилавком. Вийдіть на вулицю, подихайте і запитайте себе, чи дійсно вам це необхідно? Чи немає способу витратити гроші більш розумно? Чи будете ви шкодувати про те, що не купили це, все життя?

Згадайте про цілі та цінності

Світ диктує нам, що ми повинні бути стильними, модними, сучасними, легкими на підйом. На це легко купитися, але подумайте, що для вас дійсно важливо.

  1. Виглядати екологічним і купити ще одну екоторбу або дійсно бути таким і як можна довше ходити в магазин з тією, що у вас вже є — нехай старенька, але міцна.
  2. Виглядати багатим, купуючи останню модель телефону в кредит, або більше відкладати, створюючи заділ на майбутнє.
  3. Бути в тренді, скуповуючи ультрамодний одяг, або мати власний стиль, заснований на тому, що вам дійсно підходить.
  4. Набирати корисні продукти за компанію з друзями, а потім викидати, бо на смак повна гидота, або слідувати своїм принципам харчування і купувати рівно стільки, скільки зможете з’їсти.

Ваші цінності — те, що ви робите, тому що вам це важливо, — набагато сильніше нав’язаних стереотипів. Спирайтеся на них, роблячи вибір.

Оцініть, як часто зможете це використовувати

Купили велотренажер в надії займатися кожен день, а через півроку виявили його під купою одягу. Що ж, таке трапляється. Ми не завжди можемо тверезо оцінити свої можливості. Але спробувати варто.

Перед покупкою дайте собі відповідь на питання, як часто будете користуватися річчю. Кожен день? Відмінно. Раз на тиждень? Не погано. Раз в місяць? Варто подумати, чи так це необхідно. А якщо річ буде «виходити на роботу» раз на рік, цілком можливо, що вона вам зовсім не потрібна (виняток — фамільна новорічна ялинка та іграшки, які дісталися вам від бабусі).

Подумайте, як отримати це, не купуючи (легальними способами)

Часом ми з ентузіазмом нишпоримо по магазинах у пошуках дорогої одноразової штучки для особливого випадку. А потім вона вирушає в дальній кут шафи. Перш ніж діставати кредитку, подумайте про те, щоб попросити або орендувати річ у друзів, родичів або в прокаті.

Якщо знаєте, що річ буде використовуватися рідко, але вона все одно вам потрібна, запропонуйте рідним або сусідам купити в складчину і користуватися по черзі.

Нарешті, проревізуйте оголошення про продаж б / в речей. Якщо зовсім не купувати не можна, то хоча б заощадите і зведете до мінімуму шкоду для навколишнього середовища.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.