Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Яка цегла краще? Кілька порад щодо вибору цегли

Дача, котедж, внутрішні перегородки, фундамент, димар, піч — все це можна побудувати з цегли. Цей матеріал вже став традиційним і, незважаючи на наявність альтернатив, продовжує користуватися популярністю. Відповідно, багато хто стикається з питанням — яка цегла краще?

Дізнаємося основні види цегли

Цегла, представлена на сайті https://budmashpostach.ua/, буває різною, і вся вона цілком є хорошою. Просто кожен вид потрібно використовувати з розумом, з урахуванням плюсів і мінусів.

Найбільш популярні види цегли:

 1. силікатна (біла);
 2. керамічна (червона);
 3. гіперпрессована;
 4. клінкерна;
 5. шамотна.

Всередині деяких видів також є поділ. Наприклад, керамічна червона цегла може бути повнотілою і порожнистою, а ще з цього ж матеріалу виробляються керамічні поризовані блоки. Тепер поговоримо про кожен вид окремо.

2. Біла силікатна цегла — доступний варіант для стін

Силікатна цегла виробляється з суміші кварцового піску і вапна, а також додаткових добавок. Цей варіант використовується, в основному, для будівництва стін.

переваги:

 1. доступна ціна;
 2. екологічна безпека;
 3. зручна форма паралелепіпеда, рівні грані, чіткі кути;
 4. непогана звукоізоляція;
 5. стійкість до морозу.

Недоліків у цегли теж чимало:

 1. велика вага;
 2. крихкість;
 3. погана теплоізоляція;
 4. нестійка до високих температур — не можна використовувати для печей і димоходів;
 5. швидко руйнується в умовах вологості.

Втім, якщо вам потрібно хороший цегла для стін за доступною ціні-силікатний варіант цілком підійде.

3. Червона керамічна цегла — універсальний варіант

Червона цегла виробляється з глини, яку потім обпалюють. Класичний варіант має червоний колір і характерний дзвінкий звук при ударі. Якщо вам не хочеться замислюватися, який цегла вибрати, для більшості видів будівництва підійде червоний варіант.

переваги:

 1. універсальність;
 2. довговічність;
 3. непогана тепло- і звукоізоляція;
 4. екологічна чистота;
 5. прийнятна ціна;
 6. простота укладання;
 7. різноманіття варіантів (повнотіла, пустотіла, облицювальний і т.п.).

Якщо говорити про недоліки, то можливі дефекти пов’язані найчастіше з порушеннями виробництва, ось чому краще купувати хороший цегла у перевірених виробників.

4. Шамотна вогнетривка цеглу — для печей і димоходів

Якщо потрібно скласти піч, димар або камін, вибір простий — шамотний вогнетривку цеглу. Тільки він в належній мірі надійний при високих температурах. В його основі лежить обпалена шамотна глина. Класичний керамічна цегла теж витримує жар до 800 градусів, але шамотна надійніший.

5. Клінкерна цегла — надійність і довговічність

Клінкерна цегла — ще один різновид глиняних будівельних матеріалів. Він проводиться з тугоплавких сортів і обпалюється при дуже високих температурах. В результаті виходить хороший цегла, в якому практично немає пустот.

Вона може використовуватися де завгодно, але найчастіше її вибирають для формування фундаменту і цоколя, де потрібно витримувати великі навантаження. Втім, і в якості облицювання вона надзвичайно гарна, оскільки утворює міцну, красиву кладку. Недоліки — висока вартість і необхідність додаткової теплоізоляції.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.