Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Рейтинг популярних моделей електричних двоконтурних котлів

Двоконтурний електрокотел являє собою популярну різновид опалювального обладнання і відрізняється масою переваг. Його прийнято встановлювати в приміщеннях, віддалених від централізованого газо- і водопостачання з метою обігріву будівлі і подачі гарячої води. Перед покупкою агрегату необхідно ретельно вивчити принцип його роботи і робочі характеристики.

Що собою являють двоконтурні електричні котли

Двоконтурні електрокотли — це практично завжди настінні моделі, які при тих же технічних характеристиках і колишніх або незначно великих габаритах об’єднують в собі функціонал відразу двох приладів — самого котла опалення та проточного (рідше — накопичувального) водонагрівача. Теплоносій з контуру опалення ніколи не змішується з санітарної водою в контурі гарячого водопостачання (ГВП).

Двоконтурні електричні моделі, великий вибір яких є на сайті e-kotly.in.ua, краще використовувати в невеликих житлових будинках площею до 150-200 м2. І справа не тільки в високих експлуатаційних витратах, а в довжині трубопроводу від котла до точок споживання, яка не повинна перевищувати 8-10 м, інакше отримати гарячу воду можна буде більш, ніж через 20 секунд після відкриття крана.

Схема підключення двоконтурного електричного котла

Якщо не враховувати високу вартість електроенергії, двоконтурні водогрійні електрокотли є ідеальними котлоагрегатами, оскільки, на відміну від інших видів, прості в монтажі, не вимагають організації димоходу і вентиляції, не вимогливі до параметрів приміщення, надійні і функціональні. Узгодження з органами енергонагляду вимагають лише моделі двоконтурних електричних котлів потужністю понад 10 кВт.

Також варто враховувати, що моделі потужністю понад 6 кВт необхідно підключати до трифазної (380 В) електромережі, однофазної (220 В) мережі буде недостатньо для забезпечення більш високої потужності.

Пристрій і принцип роботи

Пристрій двоконтурного електрокотла на прикладі

Електричні двоконтурні котли відрізняються від одноконтурних лише наявністю теплообмінника, в якому підігрівається санітарна гаряча вода, а також органами розподілу продуктивності між контурами. Всі моделі мають абсолютно однакове базовий пристрій: нагрівальний вузол контуру опалення, в якому знаходяться нагрівальні елементи і теплообмінник ГВП, в якому відбувається нагрів води.

Практично завжди в корпусі вже з заводу містяться всі необхідні елементи і вузли системи опалення: розширювальний бак, циркуляційний насос, автоматичний, запобіжний клапан, манометр, набір датчиків і т.д. Це означає, що для установки і підключення котла до системи досить підвести до нього подає і зворотну лінії опалення, подачу ГВП і джерело санітарної води (наприклад, водопровід).

Щоб наочно зрозуміти принцип роботи двоконтурних котлів, розглянемо як працює кожен контур окремо:

  1. опалювальний — первинний контур, в ньому безперервно циркулює теплоносій, підігріваючись в
  2. нагрівальному вузлі і віддаючи тепло через встановлені по всьому будинку радіатори;
  3. водогрійний — активується тільки при відкритті точки споживання гарячої води, направляє теплоносій системи опалення до теплообмінника ГВП, за рахунок контакту нагріваючи його, а значить і санітарну воду, що знаходиться всередині.

У двоконтурних електрокотлах розподіл потужності між контурами здійснюється за допомогою триходового клапана, тому на підігрів гарячої води віддається не вся потужність, що дозволяє зберігати температуру в основному, для гарячої води.

Для моделей з проточним принципом підігріву характерна затримка в подачі порядку 5-15 секунд, проте бувають моделі з вбудованим бойлером об’ємом 50-300 л, вода в якому підігрівається постійно. Це дозволяє не тільки мінімізувати затримку в поданні, а й забезпечити певний запас вже підготовленої гарячої води, нівелюючи низьку продуктивність ГВП.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.