Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати хостинг і не помилитися

Однозначної відповіді на питання не існує, оскільки прийняття остаточного рішення має базуватися на скрупульозному аналізі досить великої кількості взаємозалежних факторів.

Важливо вибрати рішення, при якому додаток буде працювати як треба, без затримок і завжди буде доступним для користувачів. Але при цьому потрібно і не переплатити за зайві функції.

Для початку потрібно визначитися, как купить хостинг, та й для чого взагалі потрібен хостинг. Адже під різні цілі підійдуть різні технічні рішення.

Що ви хочете розмістити на сервері: інтернет-магазин, онлайн-гру, ERP-систему, базу даних? Від цього залежать інші параметри:

  1. скільки контенту буде на вашому сервісі;
  2. як він буде використовуватися;
  3. який рівень безпеки потрібен і так далі.

Наприклад, для сервера популярної онлайн-гри потрібно багато ресурсів. Потрібно, щоб величезна кількість користувачів могли грати в реальному часі без затримок і багів, з хорошою графікою. А якщо це буде невеликий локальний інтернет-магазин, вистачить і простого, недорогого рішення.

Визначте, скільки місця буде потрібно проекту. Так ви зможете зрозуміти, який обсяг диска потрібен.

При цьому не забувайте, що проект може рости. Якщо зараз у вас зовсім маленьке ЗМІ, але в майбутньому ви плануєте вирости в великий медіапортал, ресурси на розвиток варто закласти заздалегідь.

З особливостями проекту визначилися. Далі потрібно зрозуміти, які характеристики є у хостингу.

Вибираємо тип хостингу

SHARED - віртуальний/загальний хостинг

  1. Це простір на сервері, яке ви ділите з іншими користувачами. При цьому обмежений набір ресурсів фізичного сервера розподіляється на всіх.
  2. Це недороге рішення. Однак його низька вартість досягається за рахунок того, що на одному сервері може бути дуже багато користувачів.

Такий тип можна порівняти з кімнатою в гуртожитку. У вас начебто є особистий простір, але душ загальний на всіх - з ранку, щоб вмитися, частенько потрібно займати чергу.

Проблема цього типу хостингу в тому, що робота вашого сервісу залежить від інших. Якщо у сусідів по серверу розпродаж і сплеск трафіку, ваш ресурс буде завантажуватися в кілька разів повільніше.

плюси:

  1. Це найдешевший варіант хостингу.
  2. Їм займається служба підтримки, тому вам не потрібно ніяких спеціальних знань.

Цей варіант підійде для власників маленьких проектів. Якщо ви відкрили невеликий магазин і хочете спробувати себе в інтернеті або вам потрібно простір для проекту виключно з текстовим контентом, віртуальний хостинг підійде.

VDS - віртуальний сервер

Такий тип хостингу можна порівняти з окремою квартирою в будинку. За стінкою все ще живуть сусіди, але у вас вже свій простір, яке ви ні з ким не ділите.

Цей варіант, як і попередній, передбачає використання сервера декількома користувачами. Але при цьому ресурси кожного обмежені. Вам виділено гарантовану кількість пам'яті і обчислювальних потужностей.

плюси:

  1. Конкретна кількість ресурсів, яке не залежить від інших користувачів.
  2. Можливість встановлювати і налаштовувати будь-яке ПЗ, підлаштовувати сервер під свої потреби.
  3. Середня, прийнятна ціна.

На відміну від shared, для управління таким хостингом потрібні спеціальні знання.

VDS - відмінне рішення для середніх інтернет-магазинів, інформаційних порталів. Це хороший хостинг для тих, кому вже недостатньо shared, а на більш дорогі рішення не вистачає бюджету.

DEDICATED SERVER - виділений фізичний сервер

Це рішення можна порівняти з власним будинком. Ніяких сусідів, весь простір ваш.

При цьому типі хостингу вам виділяється цілий фізичний сервер.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.