Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як відрізнити ГРВЗ від коронавіруса

На початку епідемії будь-який випадок гострої респіраторної інфекції ми розглядали як COVID-19, - розповідає лікар-терапевт Яна Кулакова. - Тоді ніяких явних відмінностей коронавируса від звичайної застуди не було. Навіть втрата нюху не зважала якимось характерним симптомом, просто тому, що мало ще хто про нього розповідав. Коронавірус- це така ж гостра вірусна інфекція і сплутати його з ГРВІ і зараз дуже легко, симптоми дуже схожі, особливо в перші дні хвороби: підвищена температура, кашель, слабкість. Тому тільки ПЛР-тест все-таки може точно сказати - хворий чоловік ковідом чи ні.

Але за минулий рік лікарі навчилися з перших хвилин, без всяких спеціальних тестів, «на око» розпізнавати у пацієнтів коронавірус, вже не плутаючи його з ГРВІ або грипом.

Лікар розповів, коли краще робити тест на коронавирус.

ПЛР-тест буде найбільш точний на третій-п'ятий день з моменту появи симптомів коронавируса, а експрес-тест на антиген можна робити з першого дня появи симптомів і до п'ятого-сьомого дня, після цього концентрація вірусу буде різко знижуватися. Про це розповів головний лікар Центру діагностики та лікування.
Тест обов'язково потрібно здати, якщо симптоми захворювання з'явилися у людей старше 65 років або у людини з хронічними захворюваннями, наприклад, з цукровим діабетом, хронічною нирковою недостатністю та іншими. Його варто пройти після відвідування масових заходів, повернення додому після поїздок і перельотів, контакту з людиною, у якого підтвердився COVID-19.

Лікар нагадав, що основними симптомами коронавируса вважаються температура, закладеність носа, втрата нюху і смаку, слабкість і кашель. У 20% хворих спостерігаються утруднення дихання і задишка.

"Самостійно визначити, заразилися ви ковідом або звичайним грипом дуже складно - симптоми практично однакові, - говорить Жилок. - Іноді їх можна списати на банальну алергію, застуду, перевтома".

Він також підкреслив, що за три години до здачі тесту не варто пити, є, полоскати горло і користуватися будь-якими спреями і краплями. При виборі тесту лікар рекомендував звертати увагу на специфічність і чутливість, які виражаються в процентах. Специфічність - частка тих негативних результатів, які були правильно ідентифіковані. Іншими словами, з якою ймовірністю тест не зреагує на інший схожий тип вірусу. Високоспецифічні тести рідко дають хибнопозитивні результати.

При цьому залишається невелика ймовірність, що вони можуть пропустити захворювання з легким перебігом, недостатньо яскраво виражене. Чутливість - це точність тесту у визначенні антигену вірусу. Це ймовірність того, що тест не припуститься помилки і не покаже помилково негативні результати при наявності хвороби.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.